Із початком повномасштабного вторгнення ситуація погіршилася — про дії Росії в Криму розповіла Ташева

Таміла Ташева. Фото: kanaldom.tv

Тимчасова окупація Росією Криму від 2014 року мала лише негативні наслідки для півострова, а із початком широкомасштабного вторгнення в лютому 2022 року ситуація стала ще гіршою. Про це сьогодні, 26 квітня, заявила новопризначена постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

За її словами, на півострові тривають політичні переслідування. Крім того, Росія продовжує використовувати Крим як військову базу та плацдарм для повномасштабного наступу на Україну.

"Здійснює призов наших громадян та відправляє на війну проти власної держави. Обстрілює гуманітарні коридори з Маріуполя та спрямовує людей до Криму, де в них вилучають українські документи й відправляють у пункти розміщення на Далекому Сході та в Сибіру", — сказала Ташева.

Також, за її інформацією, окупанти:

  • змушують учителів у школах проводити пропаганду серед дітей та їхніх батьків, а тих, хто не погоджується, цькують і звільняють;
  • лікарів намагаються мобілізувати для роботи на окупованій території частини Донбасу;
  • людей змушують брати участь у пропагандистських акціях на підтримку президента РФ Володимира Путіна та розпочатої ним війни.

"У цій ситуації ми насамперед маємо вжити заходів для протидії російським окупантам у Криму і розуміємо, якими вони мають бути. У їхній реалізації розраховуємо на підтримку інших державних органів, неурядових громадських організацій та міжнародних партнерів", — резюмувала постійна представниця президента в АР Крим.

Читайте також: Тримав прапор — в'язниця: що відбувається з кримськими татарами в Криму в умовах війни РФ проти України

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський змінив постійного представника в Автономній Республіці Крим. Згідно з президентським указом, ним стала Таміла Ташева, яка останні роки працювала на посаді заступниці постійного представника.

Прямий ефір