Історія волонтерства співачки Вікторії Родько

Вікторія Родько. Скриншот: kanaldom.tv

Вікторія Родько — вокалістка гурту OY Sound System, який потрапив у фінал Нацвідбору на Євробачення-2023, волонтерить ще з 2014 року. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну співачка стала автоволонтеркою. Однією із перших вона привезла гуманітарну допомогу на деокуповану Київщину, доставляла їжу, ліки й вивозила людей. Її історію дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Вокалістка гурту OY Sound System Вікторія Родько була активісткою Майдану, потім волонтеркою їздила в АТО.

"Пам'ятаю, як ми прийшли в Авдіївку. Там майже все було зруйноване, постійно чути було вибухи. Ще тоді я не розуміла, як там люди живуть. Ми грали в якійсь школі, в підвалі і діти почали танцювати брейк. Їм цей виступ був як ковток свіжого повітря. В якийсь момент я перестала співати, і ми просто зациклили наш трек для того, щоб ці діти танцювали", — пригадала Вікторія.

Коли Росія почала повномасштабне вторгнення, співачка перебувала у Києві. Перші дні вона, як і всі українці, була налякана і не розуміла, що робити. Згодом збагнула, що сидіти, склавши руки нестерпно. І вже 28 лютого сіла за кермо власного автомобіля і почала возити гуманітарну допомогу на деокуповані частини Київщини.

"Привозила їжу, ліки і вивозила людей. Був один такий запит, який мене вразив. Моя давня подруга попросила вивезти на вокзал сім'ю: маму, бабусю і двох малих дітей. Жили вони на Куренівці, точніше сиділи у підвалі. Так от я їх підвезла, а наступного дня у їхній будинок  "прилетіло". Тоді я усвідомила, що допомогла людям врятуватися", — зізналась волонтерка.

Для того, аби допомога була ефективнішою, дівчина долучилась до "Жіночого ветеранського руху", який невпинно працює від початку повномасштабної агресії Росії. Одного разу організація запросила Вікторію з гуртом OY Sound System на благодійний концерт. Зрештою, вдалося зібрали чималу суму — 250 тисяч гривень. Їх витратили на 500 турнікетів, які передали на передову. Відтоді Вікторія допомагає руху, влаштовуючи незвичайні благодійні збори.

"Я організувала та проводила фітнес-марафон. 40 % з прибутку закидала "на банку", і таким чином люди розуміли, що вони отримують продукт, бо донатити просто так вже важко, та допомагають ЗСУ", — пояснила Вікторія Родько.

Завдяки професії фітнес тренера Вікторії вдалося зібрати гроші, щоб придбати спеціальні електробайки для хлопців з розвідки. Паралельно з волонтерськими справами Вікторія йшла до своєї музичної мети — виступити на Євробаченні. Колектив OY Sound System потрапив у фінал нацвідбору на Євробачення-2023. Перемогти не вдалось, але гурт спробує свої сили ще раз. Щоправда перед цим вирушить у благодійний тур Україною.

Читайте також: Про музичне волонтерство та контрасти війни розповів лідер гурту "Без обмежень" Сергій Танчинець

Прямий ефір