Саме це й спричиняє істерику Кремля, — політолог про саміт Кримської платформи

Саміт Кримської платформи. Фото: kanaldom.tv

Перший саміт Кримської платформи, який відбувся 23 серпня, є великою дипломатичною перемогою. Про це під час марафону "Україна 30" телеканалу "Дом" повідомив політолог Володимир Фесенко.

"На мій погляд, установчий саміт Кримської платформи — це найбільша міжнародна подія, яка відбулася в Україні за всі 30 років. Фахівці, дипломати можуть згадати дві-три великі міжнародні конференції на території України, востаннє у 2010 році — це був Чорнобильський саміт. Була велика конференція ОБСЄ. Але і з погляду рівня, масштабу представництв, а найголовніше, значущості теми — це, звичайно, Кримська платформа. Бо Крим, так само як і Донбас, — це зовнішньополітично головна тема для України. Тому, на мій погляд, це великий успіх української дипломатії та президента Зеленського, наймасштабніша, значуща подія на території нашої країни", — зазначив Фесенко.

До самого саміту говорили про його можливий зрив або що заявлені країни не приїдуть — через шантаж з боку Російської Федерації.

"Вдалося провести цей саміт всупереч величезному спротиву Росії. Я знаю з дипломатичних джерел, що росіяни намагалися зірвати початок саміту, потім впливали на уряди та керівництва різних країн світу, прагнучи знизити рівень участі в цьому саміті", — повідомив політолог.

Він наголосив, що дуже важливо, що 46 країн і міжнародних організацій брали участь. Понад десять очільників урядів та очільників держав, всі країни Євросоюзу та НАТО, всі країни "Великої сімки" представлені на цьому саміті.

"Це величезний політичний початок. Це довготривалий проєкт. Це міжнародний майданчик, на якому Україна буде боротися за Крим, і для нас дуже важливо, щоб про проблеми Криму, про російську окупацію не забували. Росія хотіла б про це забути, а ми постійно будемо про це нагадувати. Саме це й спричиняє ось таку істерику Кремля", — резюмував Фесенко.

Повна версія інтерв'ю: Крим, Донбас і Меркель: інтерв'ю з політологом Володимиром Фесенком

Нагадаємо, 23 серпня в Києві відбувся установчий саміт Кримської платформи. У ньому крім України взяли участь делегації з 46 країн світу. Підсумком роботи високого зібрання стало підписання спільної декларації.

Прямий ефір