Художниця Алевтина Кахідзе згадала, як прожила 40 днів у підвалі під час окупації Київщини

Алевтина Кахідзе. Фото: kanaldom.tv

Українська художниця та посланиця толерантності від ООН Алевтина Кахідзе розповіла в інтерв'ю Світлані Леонтьєвій у програмі "Точка опори" про те, як на початку повномасштабної війни прожила 40 днів у підвалі власного будинку на Київщині.

Коли російські війська вторглися в Україну 24 лютого 2022 року мисткиня була у селі Музичі Бучанського району Київської області. Коли Алевтина Кахідзе усвідомила те, що відбувалося, виїхати з населеного пункту стало майже неможливо. До того ж, вона мала трьох великих собак породи алабай і одну машину.

"Спочатку, ми не вірили до кінця, що це буде. З іншого погляду, нам було складно виїхати через те, що Буковські — це великий алабай, а у нас таких три тоді було. Була одна машина. Тож ми вирішили нікуди не їхати. Росіяни зупинилися кілометри три від нас", — згадує художниця. 

У березні, за словами Алевтини, дуже багато сусідів поїхали з села, бо в сусідній Ясногородці вже були росіяни.  

"Виїжджати було складніше, ніж лишатися. У нашому будинку був підвал — холодний, сирий і неприємний. Я виходила, бо через кілька тижнів відчула, що тіло почало чесатися, — я не роздягалася. Я прийняла ванну. Звісно, бахкало, але я сказала собі: "Я буду в ванній". Спали ми в підвалі, гріло UFO", — додала Алевтина Кахідзе.

Коли сусідів вже не було, художниця доглядала за їхніми будинками та тваринами: ходила годувати курей та акваріумних рибок.

Повна версія інтерв'ю: Про графічні щоденники війни, життя в підвалі та мовне питання: художниця Алевтина Кахідзе в гостях у "Точки опори"

Нагадаємо, Алевтина Кахідзе — художниця, перформансистка, освітянка, садівниця та викладачка. Народилася в містечку Жданівка Донецької області. З 2018 року виконує місію Посланець із толерантності від ООН в Україні. Лауреатка премії Малевича 2008 року від Польського інституту у Києві. Учасниця Міжнародної бієнале сучасного мистецтва Manifesta 10 та Manifesta 14. Є співзасновницею та кураторкою приватної резиденції для міжнародних художників "Розширена історія Музичів". Живе в селі Музичі Бучанського району на Київщині. Там і застало художницю повномасштабне вторгнення Росії в Україну. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір