Гітлер висував ультиматум щодо Чехії та Польщі на адресу Британії, а Путін — на адресу США щодо України, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: kanaldom.tv

Нинішня практика ультиматумів президента РФ Володимира Путіна нагадує тактику Гітлера у 1938-39 роках. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" заявив політолог Володимир Фесенко.

Він гадає, що перемовини щодо врегулювання ситуації на Донбасі зрушили з мертвої точки. Про це свідчить саміт трьох лідерів країн Нормандського формату, активні взаємини президента Володимира Зеленського зі США, а також бесіди лідерів Євросоюзу та Америки із президентом РФ Володимиром Путіним.

"Попри те, що є ризики та проблеми із концентрацією російських військ, є позитивна тенденція активізації перемовин щодо Донбасу. Ми це бачимо. Окремо ведуться перемовини з російським президентом, і з українським. Ну, що поробиш, така зараз ситуація", — сказав Фесенко.

Політолог прогнозує, що зустріч президентів країн "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія) можлива.

"Перед зустріччю лідерів зустрічаються помічники лідерів, їхні радники. Якщо така зустріч відбудеться найближчим часом — це буде сигналом. Але це вже не раніше січня. Треба брати до уваги зимові канікули. Але й взагалі напружена ситуація. Тому зустріч, мабуть, може бути трохи пізніше. І якщо така зустріч відбудеться, то це буде індикатором того, що справді є можливість проведення зустрічі у Нормандському форматі на найвищому рівні", — пояснив він.

Важливий фактор, що на нинішньому етапі у переговорному процесі беруть активну участь США.

"Це позитивна тенденція. Наведу один приклад. Минулого тижня спочатку до нас, потім до Москви приїжджала помічниця держсекретаря США Карен Донфрід. А це означає, що Сполучені Штати в режимі човникової дипломатії почали брати активну участь у перемовинах щодо Донбасу. Отже, якщо перемовини відбуваються, це вже добра звістка, ластівка, можливо, переговорної весни. Подивимося, як буде далі", — продовжив Фесенко.

Проте на швидкий результат не варто розраховувати.

"Тому що дуже насторожує тактика Путіна, яку він зараз використовує. Ця тактика мені особисто нагадує те, що робив Гітлер у 1938-1939 роках. Це тактика ультиматумів. Тоді Гітлер висував ультиматум щодо Чехії та Польщі на адресу Великої Британії. А зараз Путін — на адресу США, але щодо України. Один в один, лише різний контекст. Оце дуже насторожує", — зазначив політолог.

З іншого боку, Сполучені Штати та європейські країни НАТО поводяться не так, як поводилися європейські держави напередодні Другої світової війни.

"Вони жорстко попереджають Путіна про можливі наслідки. І є спільна скоординована політика стримування російської агресії. Я думаю, що це також позитивна тенденція", — сказав Фесенко.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": справа Порошенка, множинне громадянство та загрози Путіна НАТО

Прямий ефір