Фронтвумен Angy Kreyda розповіла у "Ранку вдома" про волонтерство та "перевзутих" колег

Гурт Angy Kreyda — це симбіоз альтернативної попмузики та підліткового максималізму. Сама Енджі — Ангеліна Каташинська, віртуозно володіє кнопковим акордеоном, укулеле, сопілкою та додає звуки цих інструментів до своєї музики. З початком широкомасштабної війни команда видала свій перший альбом, у який увійшли пісні "Байрактар", "Враже", "Батько наш Бандера". Енджі Крейда активно гастролює не тільки Україною, а й Польщею, Німеччиною, Нідерландами. Всі гроші від виступів йдуть на допомогу ЗСУ. Кому не подобається творчість гурту та чи заважає це новим музичним та волонтерським проєктам, розповіла у "Ранку Вдома" лідерка однойменного гурту Енджі Крейда.
Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.
— Як ви рік повномасштабної війни? Як змінилося ваше життя?
— Рік минув в роботі. Записували нові пісні, знімали кліпи, давали благодійні концерти. Чим більше роботи, тим краще. Я так вважаю. Бо, наприклад, благодійні концерти, допомагають нашим хлопцям. Нехай це не великі суми, але все ж це вклад у перемогу.
— Що найбільше запам'яталося на благодійних концертах?
— Зараз всі концерти благодійні. Ми, звісно, не завжди афішуємо скільки грошей зібрали, але завжди ці суми передаємо або самим військовим, або волонтерам. Звісно, є й великі проєкти. Наприклад, торік восени ми збирали на автомобіль. Робили у Рівному великий концерт. Вдалося назбирати на автомобіль 70 тисяч гривень. Люди просто скидали донати нам на банку. Врешті вийшла чимала сума і ми купили автомобіль. Хлопці користуються.
— Скільки пісень за цей рік написали?
— Рахуймо разом. "Враже", "Байрактар", "Бандера", "Пройде зима", "Колискова", "Залужний", "Брате", "Перевзуті". Це не лише запис пісень, це ще й кліпи на них.
— Що мотивує вас писати нову музику, організовувати благодійні концерти?
— Відверто кажучи я не знаю звідки воно береться. Приходить натхнення і записуються пісні. Звісно, мотивують військові, тому що ти дивишся, як вони там мерзнуть, в яких жахливих умовах живуть, і ти розумієш, що треба якісно працювати на своєму місці. Я музикант, і це моя робота. Ми теж працюємо на благо всієї країни.
— Вітаємо з виходом нової пісні "Перевзуті", яка викликала доволі бурхливу реакцію. Як вважаєте, чому її так неоднозначно сприйняла аудиторія?
— Мені здається, що українці переважно сприйняли її досить добре, тому що для кожного це тригерна тема. Звісно, є і погані коментарі. Без цього ніяк. Ця пісня зовсім не жартівлива, зачіпає хорошу тему — перевзутих співаків.
Взагалі, пісня написана в Німеччині. Торік ми їздили за кордон з благодійними концертами. Були в Польщі, Німеччині, в Нідерландах. Одного разу між концертами з'явився текст пісні.
Це пісня про тих перевзутих, які з 2014 року їздили в Росію і заробляли там чималі кошти. Як тільки бомба впала — вони перезулися, такі псевдо патріоти. Хочу поставити їм запитання: "Якби, не дай Боже, десь там в паралельній реальності Путін прийшов в Київ. Хто б залишився з артистів, які зараз на нашій сцені, а хто зник би назавжди?". От нехай кожен відповість на це питання.
Також цікаві гості "Ранку Вдома":
- Це просвітництво в легкому форматі, — співавторка "Жічночого подкасту" Ольга Ситнік
- Репортер із ванної: як журналісту Володимиру Бірюкову доручили вести інформаційну війну проти Росії у Латвії
- Режисер "Будинку зі скалок" Сімон Леренг Вільмонт розповів про фільм та очікування від "Оскара"