"Евакуація" з ОРДЛО до Росії: скільки громадян України звернулися по допомогу, розповіли у генконсульстві

Тарас Малишевський. Скриншот видео: kanaldom.tv

Станом на вечір 19 лютого до Генерального консульства України в Ростові-на-Дону не надходило жодного звернення від громадян України, які напередодні прибули до Росії з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) в межах так званої "евакуації". Про це у коментарі телеканалу "Дом" повідомив генеральний консул України у Ростові-на-Дону Тарас Малишевський.

"Ми бачимо цих громадян України біля санаторіїв. Бачимо бідних діточок, які дрімають в автобусах, пригорнувшись до вікон, поки їхні мами та бабусі намагаються з'ясувати ситуацію. Ми не бачимо інтенсивного пасажиропотоку на автотрасах, які ведуть до тимчасово непідконтрольних Україні пропускних пунктів. За словами губернатора Ростовської області, на середину дня цифра тих, хто прибув [з ОРДЛО], становила 1700 осіб, яких нібито тут зафіксували", — сказав він.

Малишевський нагадав, що українці можуть звертатися до Генконсульства України у Ростові-на-Дону.

"Ми покриваємо весь спектр комунікацій та зв'язків наших громадян із нашою державою. Втрата документів, необхідність у якихось довідках, нотаріальне засвідчення документів. Консультативні послуги — від перетину кордону до будь-яких питань. Так, перетин кордону не є нашою прямою зоною відповідальності, але якщо до нас звертаються з таких питань, ми не перенаправляємо людей до Держприкордонслужби, а надаємо відповіді. Ми маємо всю інформацію для надання консультативних послуг", — перелічив він.

Генконсул додав, що відомство також займається поверненням в Україну дітей, які опинилися з різних причин у дитячих будинках Росії.

"У нас неодноразово були випадки, коли [українські] діти опинялися у місцевих дитячих будинках, а потім їх перевозили з нашою допомогою на територію України. Йдеться про дітей, які втратили батьків або батьків судовим рішенням було відсторонено від виховання дитини", — уточнив Малишевський.

Генеральне консульство України у Ростові-на-Дону: +7 (863) 227 05 51; +7 (863) 227 05 53.

Читайте також: "Гостинність" по-ростовськи: як "евакуйованих" жителів ОРДЛО прийняли у РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, 18 лютого окупаційна влада провела часткову "евакуацію" жителів ОРДЛО до Ростовської області. За заявами "влади", в Росію попрямували 30 тис. осіб, за повідомленнями російських ЗМІ — не більше ніж 10 тис. "Евакуації" зазнали жінки, діти, люди старшого віку. При цьому заборонили виїзд з так званих "ЛНР" та "ДНР" чоловіків віком від 18 до 55 років.

Прямий ефір