Дрон-сапер на квадроциклі: як виглядає нова українська розробка

Дрон-сапер. Скриншот: kanaldim.tv

Команда інженерів-волонтерів створила чотириколісний дрон-сапер на базі дитячого квадроцикла. Розробили пристрій під конкретні потреби наших бійців. Зокрема, для розмінування доріг. Його легко перевозити, швидко збирати. Також такий пристрій може працювати протягом доби без перерв, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Чотириколісний дрон-сапер на базі дитячого квадроцикла. Такий пристрій для передової створила команда інженерів волонтерів. Максим Дупак — один з тих, хто безпосередньо збирав конструкцію. Каже, розробка створювалась під конкретні потреби наших бійців.

"Перед нами ставили завдання розмінування доріг. Доріг без покриття, тому обрали таку базу — квадроцикл. Його легко транспортувати, легко зібрати на місці й він може працювати протягом доби", — розповів інженер конструктор ГО "Інженерний корпус" Максим Дупак.

Машина має якісну відеокамеру, яка здатна збільшувати зображення вдесятеро. Пересувається за допомогою електротяги зі швидкістю 30 кілометрів за годину, а керувати нею можна дистанційно на відстані до двох кілометрів.

"Це унікальна розробка, бо вона корисна для хлопців з передової. Треба розуміти, що це надає мобільність опорним підрозділам, з допомогою цього дрону час роботи саперів скорочується у рази ", — додав конструктор.

Пристрій не лише фіксує місце, де був знайдений небезпечний предмет, а й позначає його яскравою фарбою. Може позначати координати мін на мапі і передавати їх оператору.

Але головне, що таких помічників важко буде зафіксувати противникам, бо вони не затримуються на певній частоті.

Конструктори зазначають, що такі пристрої будуть виготовляти маленькими партіями. На виготовлення однієї потрібно приблизно півтора місяця.

Вартість виробництва серійного зразка будуть розраховувати в залежності від багатьох факторів, зокрема від базової комплектації дрона-сапера.

Апарат має додаткову функцію. Тож в разі необхідності зможе допомогти з транспортуванням поранених або доставляти боєприпаси. Незабаром винахід поїде виконувати свої перші бойові завдання на фронт.

Також цікаво:

Прямий ефір