"Дослідження зла" по-українськи: скульптор привіз у Європу виготовлену з тисячі гільз російську матрьошку

Михайло Рева. Скриншот: kanaldim.tv

Роботи українця Михайла Реви з серії "Дослідження зла" демонструють у столиці Франції. На майданчиках у Hôtel de Talleyrand та Mairie de Paris Centre представлені інсталяції, які називаються "Русский сувенир" та From Russia with love. У чому їх секрет та які матеріали використовував скульптор, дізнавайтеся у матеріалі  "Ранку Вдома".

Роботи заслуженого художника України Михайла Реви виставлені в Парижі. Скульптор перетворив понад 2 тонни патронів, куль, залишків розірваних снарядів та збитих дронів на витвори мистецтва, що красномовно передають страждання України від повномасштабної російської агресії. Мистецький проєкт одесита Реви називається "Дослідження зла". Складається він з 11 скульптур.

"Це два роки болю, переживань, страждань і боротьби. Щодня я переживаю це, і я переживаю за мирних людей, які гинуть у своїх будинках. Я переживаю за людей, які гинуть на фронті. Це випробування для нас всіх. Понад два роки ми позбавленні миру і любові", — пояснив скульптор Михайло Рева.

Одну зі своїх ключових робіт Михайло Рева назвав From Russia with love. Скульптура символізує зроблену з тисячі гільз російську матрьошку, що котиться українською землею. Смертоносна лялька — уособлення ненависті, жадібності, насильства і хаосу. Саме ці явища автор скульптури метафорично називає любов'ю агресора.

У роботі "Квітка смерті" Михайло Рева використав уламки російської ракети, яка зруйнувала його домівку в Одесі. Скульптура виготовлена з чотирьох металів: алюмінію, титану, заліза та нержавіючої сталі. Ще одна робота "Пам'ять хреста", створена з цвяхів, знайдених у церквах та храмах, зруйнованих росіянами.

"Ми завжди дивимося на війну, як на частину історії. Я хотів подивитися на неї з тієї форми, яка спрямована, наче вістря списа. Це дуже важлива. Бо людина повинна побачити цей шматок металу, спрямований на те, аби забрати її життя", — пояснив митець.

До початку повномасштабного вторгнення Михайло Рева створював неймовірні, глибокі за своєю суттю, скульптури, які виставлялися на площах та пляжах Одеси й Києва. Велика війна змусила митця розповідати зловісні історії. Історії про витривалість та пам'ять серед звірств кривавої агресії.

"Дуже важко говорити про ті емоції, які ми відчуваємо. Бо війна вселяється у нас, і тоді всередині виникає пустота. Ми не знаємо, як на це реагувати. Ми знаємо, як реагувати на любов, як реагувати на біль. Як реагувати на агресію, на те, що до тебе прийшли в дім і хочуть звідти вигнати, або сказати, що ти повинен стати рабом іншої держави. Як на це реагувати? Тому я, як художник, шукав той метод, ту мову, ті метафори, за допомогою яких я можу звернутися до світу і розповісти про наш біль", — резюмував  скульптор Михайло Рева.

Паризька виставка Михайла Реви триватиме до кінця березня 2024 року.

Читайте також: Знищені війною міста відроджуються, як фенікси — виставка в музеї історії України у Другій світовій війні

Прямий ефір