Донецькі спортсмени — на Олімпіаді в Токіо: "Официальный разговор" з Володимиром Мициком

Владимир Мыцык. Фото: sportdonoda.gov.ua

14 спортсменів Донецької області отримали ліцензії на участь в Олімпійських іграх-2020 в Токіо. Серед них — представники легкої атлетики, вільної боротьби, кінного спорту, настільного тенісу та велосипедного спорту.

Як спортсмени боролися за ліцензії та як реалізуються державні програми з розвитку спорту в регіоні — розповів начальник управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА Володимир Мицик у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

Ведуча — Альона Грамова.

— У Токіо вже за кілька днів стартує Олімпіада-2020. Туди, зокрема, поїхали й спортсмени з Донецької області. Скільки ліцензій вони отримали та які види спорту будуть представляти?

— Збірна України — це 158 спортсменів, які представлятимуть 25 видів спорту. Це найменша команда, якщо порівнювати з показниками за минулі роки. Цьому є об’єктивне пояснення, тому що дійсно відбір був незвичайний для всіх спортсменів. Це стосується не тільки спортсменів Донецької області й України — в усьому світі така ситуація була.

Нас дуже збила з ритму пандемія, були скасовані спортивні заходи, зокрема міжнародні. Було складно увійти в цю колію. Конкуренція дуже збільшилася, що стосується відбору ліцензій. Я скажу, що два наших спортсмени вибороли ліцензію ще в 2019 році, й це їм дало можливість спокійно здійснювати свою підготовку.

Це Ольга Солодуха та Олександр Хоцяновський, наші дуже відомі й дуже впізнавані спортсмени. Ольга Солодуха — легкоатлетка, Хоцяновський Олександр — це вільна боротьба, це наші донеччани, які все своє життя виступають за Донецьку область.

До складу збірної потрапили 14 спортсменів з Донецької області, відсоток дійсно солідний. Загалом від Донецької області поїде 15 учасників, адже один зі спортсменів виступає в кінному спорті, і кінь — теж учасник змагань. Він теж виборов це право на участь в Олімпійських іграх, і так само йому треба готуватися і фізично, й емоційно, і йому потрібні й реабілітація, й відновлення.

— Які спортсмени найбільше подають надію?

— Кожен спортсмен намагається показати найкращі свої результати. Хоча олімпійський принцип — головне участь у змаганнях, але кожен хоче стати на олімпійський п’єдестал, щоб на його честь пролунав гімн, пролунав на весь світ український гімн, піднявся наш прапор. Я думаю, що ми гідні того, щоб це почути від збірної команди України, від наших спортсменів.

Також до попереднього запитання я хотів би додати, що ще вісім спортсменів з Донецької області будуть виступати за Харківську та Київську області. Але ми будемо вболівати за всіх, зокрема передусім за тих спортсменів, які є вихідцями з Донецької області.

— За останні роки в Донецькій області відновили п’ять стадіонів. Як вони зараз працюють і що це дало містам, в яких вони розташовані?

— Так, результати "Великого будівництва" реальні. Стадіон — це основнаа спортивна споруда, яка має бути в кожній громаді. Це не тільки спортивний об’єкт, де розвивається кілька видів спорту, це ще місце загальних зборів громади, там можна проводити різні культурні заходи тощо.

Але ми зараз говоримо про спортивні спрямованості. Дійсно, три стадіони були побудовані за рік. Два реконструювали. Стадіон в Селидовому — це був просто вигін якийсь, без огорожі. Здогадатися, що це стадіон, можна було тільки з того, що там були футбольні ворота. Але зараз це солідний, європейського рівня стадіон, на якому відбуваються і футбольні змагання, і змагання з регбі, і тренування.

— Важливо зазначити, що всі об’єкти здали вчасно.

— Найпершими завершили будівництво. Що стосується спортивних споруд, ми їх також виконали в регламент. Деякі скептики шукають недоліки, що десь щось не доробили, щось поламалося. Це життя.

Ми проїжджали об’єктами, дивилися, як вони функціонують, наскільки завантажені роботою, де реально використовують ці споруди, а також зазначили, які там є зауваження з будівельних робіт. Кожен об’єкт на гарантії, підрядники їх відразу усувають без питань. Думаю, що надалі воно вирівняється і буде більш ефективна робота.

— Розкажіть, що будуватимуть цього року в Донецькій області?

— Голова облдержадміністрації Павло Кириленко приїхав із Красного Лиману, де будується велоспортивна база. Там хочуть побудувати сучасну трасу ВМХ. 

ВМХ — це молодий вид спорту в олімпійській програмі велоспорту. Таких сертифікованих трас в Україні немає, це, напевно, буде перша в Україні сертифікована траса. Ми намагаємося її до 30-річчя Незалежності України завершити, ввести в експлуатацію. Зараз усі сили спрямовані на те, щоб завершити саму трасу.

Траса така специфічна, у нас, на жаль, немає фахівців, які це просто можуть зробити. Ми в процесі вчимося, ми і будівельники, тому вважаю, що вона буде скоро.

Хочу нагадати, що зовсім недавно Павло Кириленко відкрив Центр спортивної медицини в Бахмуті, це теж наша ініціатива. Бахмут історично є центром спорту в області. Міською владою там побудований шикарний стадіон, легкоатлетичний манеж, в обласну комунальну власність передано стадіон "Гарт", на якому зараз триває будівництво. Зараз розробляють проєкт будівництва плавального басейну. Думаю, що цього року він вже буде у нас, і ми будемо втілювати його будівництво.

Під це було сплановано Центр спортивної реабілітації. Це сучасний медичний заклад, який теж підпорядковується управлінню фізичної культури і спорту. Він насамперед спрямований на відновлення спортсменів після великого фізичного навантаження, щоб без застосування якихось заборонених препаратів, анаболіків швидше спортсмен відновився, там створені всі умови.

Прямий ефір