Будинок для переселенців та нові інфраструктурні проєкти: про розвиток Донеччини говоримо з Юрієм Винокуровим

Строительство дома в Краматорске. Скриншот видео: kanaldom.tv

У Краматорську Донецької області з’явиться 12-поверховий будинок для переселенців. Це значний об’єкт для області. Його вартість — 195 млн грн, в рамках проєкту побудують 121 квартиру для ВПО. Будівництво почалося 3 місяці тому. За планом, проєкт завершать до кінця наступного року.

Які ще інфраструктурні проєкти реалізуються в області — розповів директор департаменту капітального будівництва Донецької ОДА Юрій Винокуров у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

Ведуча — Альона Грамова.

— У Краматорську будується 12-поверховий будинок для переселенців. Розкажіть про цей об’єкт. Як готувалися до старту будівництва і на якому етапі зараз все проходить?

— Це дуже значимий об’єкт для Краматорська і взагалі для області. За останні 7 років це перший об’єкт капітального будівництва житлового фонду, який будується за гроші обласного бюджету, і в принципі будується на території області.

Загальна вартість проєкту становить 195 млн грн, в нього входять два під’їзди житлового будинку. Загальна кількість — 121 квартира різного формату: від одно- до трикімнатних, в залежності від складу сім’ї, плюс комерційні приміщення на першому поверсі, які будуть використовуватися для здачі в оренду комунальним підприємствам обласної адміністрації.

Будівництво розпочато три місяці тому, на сьогодні виконані роботи по закладанню фундаментних основ, цокольних поверхів двох під’їздів, і зараз ведуться роботи з цегляної кладки на першому поверсі.

За нашими планами і планами забудовника, до кінця наступного року ми повинні цей проєкт завершити. Там є певні питання щодо інженерного забезпечення, але вони вирішуються в робочому порядку з усіма зацікавленими службами міста Краматорськ.

— Повідомлялося, що під час будівництва будуть використані нові матеріали. Про що саме йдеться?

— На сьогодні використовується класична технологія — це цегляна кладка, тому що вона є досить економічною у використанні. Тому що монолітна технологія швидша, але вона дорожча на 15-20%. До того ж, зазначені матеріали виробляються рядом з Донецькою областю, тобто на транспортуванні у нас є певна економія.

Будуть сучасні елементи обробки — це утеплення фасадів, сучасні елементи обробки внутрішніх інтер’єрів будуть використовуватися. Всі матеріали, які зараз використовуються для якісного будівництва в Україні.

— В якому стані будуть здавати квартири, чи буде там ремонт?

— На 100% буде відремонтовано приміщення. Людина, яка буде заїжджати, повинна буде завести тільки свої меблі, і все.

— Як визначалося місце для будівництва?

— Ділянка під забудову надавалася органами місцевого самоврядування. Тобто було ухвалено таке рішення, тому що визначена загальна ділянка поруч з "Епіцентром", вона передбачала забудову багатоквартирними житловими будинками відповідно до генерального плану міста. Також там планується будівництво великого торгово-розважального центру, який поруч з "Епіцентром".

— Також триває будівництво третього рівня багатопрофільної лікарні. Там також певне приміщення буде відведено для того, щоб там жили лікарі і люди, які будуть приїжджати до пацієнтів. Це буде гуртожиток або будинок?

— Там передбачено будівництво житлового комплексу з квартирами, які будуть в якості службових надаватися лікарям, які приїжджають працювати в Донецьку область в лікарню третього рівня. Тому що це буде одна з найкращих лікарень в Україні, які побудовані і будуються на даний момент.

Дана задача за 2-3 роки побудувати першу чергу для того, щоб вона була запущена в експлуатацію.

— Розкажіть, що будується в Маріуполі зараз?

— Маріуполь — велике місто, тому йому потрібні значні інвестиції. На сьогодні за рахунок обласного бюджету в Маріуполі вже зроблено кілька масштабних проєктів. Зроблено масштабну реконструкцію двох теплових пунктів, які закривають питання забезпечення теплом в центральній частині міста двох великих мікрорайонів. Зроблена реконструкція дитячого відділення Центральної міської лікарні, так звана окрема лікарня травматологічного напрямку для дітей. Там надсучасне обладнання стоїть.

Проведено реконструкцію школи № 66 і вона вже кілька років працює. Зараз ведуться роботи з благоустрою території лівого берега і систем каналізації лівого берега, щоб дати поштовх і розвиток. Тому що мікрорайон, розташований там, досить великий, і велика кількість людей там проживає. Їм необхідно місце для відпочинку, рекреаційні зони.

Щоб знизити рівень впливу стоків, які потрапляють до ґрунту, ухвалено рішення побудувати систему напірної каналізації і забрати всі стоки від мікрорайону поблизу пляжу і направити до місцевих очисних споруд. Також ведеться реконструкція напірних колекторів КНС-5, 5-А. Тобто це каналізаційна система, яка фактично охоплює більше половини міста і закриває поточні проблеми його життєдіяльності.

Інші проєкти в Маріупольському районі реалізуються. Там реалізовані школи, садки, системи водозабезпечення в містах, які є сателітами міста Маріуполя. Тобто на сьогодні область приділяє досить багато уваги всім населеним пунктам. Є чіткий розподіл, гроші виділяються на соціальні програми — дитячі садки, школи, системи водозабезпечення, очисні споруди, парки, сквери та інші напрямки житлово-комунального господарства. Це котельні, заміна теплових систем та інші питання.

Головне, чому приділяє увагу голова обласної державної адміністрації — це системи водозабезпечення. Зараз займаються такими питаннями для міста Торецьк. Виділено гроші на будівництво фільтрувальних станцій для міста Мар’їнка, Красногорівка. Ведеться масштабна реконструкція магістральних водопроводів.

— Дійсно, адже водопроводи, які були обстріляні, створювали багато проблем з поставками води та її якістю для жителів уздовж лінії зіткнення.

— Так, дуже велика проблема була в області в 2014-2015 роках, коли фактично йшли постійно бойові дії. Йшло будівництво оборонних споруд. Область була паралізована і вирішувала тільки питання своєї життєдіяльності. Ніякого розвитку на той момент не було.

Потім, при втручанні президента України і народних депутатів, які проголосували за відповідні закони, в області з’явився велике джерело фінансування. Це так звані гроші, переміщені з тимчасово окупованих територій, і було зроблено кілька напрямків. Головний напрямок — це наші діти, школи, садочки. Реконструйовані старі школи і побудована система опорних освітніх установ. Вони підняли рівень освіти. Друге питання — вони закрили питання реформації системи освіти по новоствореним громадам. Зроблена термомодернізація, зроблена внутрішня інфраструктура, спортивні майданчики, благоустрій території, закуплено сучасне обладнання для інформаційних технологій, для побутових питань, для харчоблоків.

Другий напрямок — це питання екологічного спрямування. Це реконструкція водогонів, реконструкція систем каналізаційних стоків, реконструкція очисних споруд. Також протягом 3-4 останніх років побудовано багато нових очисних споруд та реконструйовані ті, які були раніше.

Донеччина є фактично лідером в Україні за якістю доріг, причому не тільки магістрального значення, а й тих доріг, які з’єднують наші невеликі міста і райони.

Прямий ефір