"Денацифікація" кущів та світлофорів: як "тікток-війська" Кадирова воюють в Україні

*Кадирівці*. Фото: gur.gov.ua

По обидва боки фронту в Україні — на боці російських загарбників та українських захисників — борються чеченці. Одні — за свободу та незалежність України, інші — під проводом кремлівського посіпаки Рамзана Кадирова, повідомляє "Дом".

"Істинні віряни" і "самовіддані бійці" — такими чеченських військових, що воюють на боці Росії, у соціальних мережах представляє Кадиров.

Але за п'ять місяців повномасштабної війни Росії проти України "кадировці" запам'яталися лише викраденнями, зґвалтуваннями та вбивствами.

Весь світ облетіли кадри з міста Бучі Київської області з вулицями, всіяними тілами мирних українців із зав'язаними за спиною руками, слідами тортур та вогнепальними пораненнями в голову. Таке "звільнення" — справа рук зокрема і "кадировців".

"Принаймні три чеченські підрозділи, пов'язані з чеченським лідером Рамзаном Кадировим, затятим прихильником Путіна, були задіяні в районі Бучі впродовж березня. Свідки розповіли, що бачили чеченські війська в самій Бучі", — йдеться у розслідуванні видання Reuters.

Черговий "подвиг" "кадировців" в Україні — грабіж та мародерство. Брали все, що могли забрати.

"Два нові флагманські комбайни S770 і S760, трактор M6195, сівалка Vaderstad Tempo загальною вартістю 1 млн євро були вкрадені з виставкового майданчика компанії. Техніка вже вивезена до Чечні, під Грозний. Завдяки позиційним системам, встановленим на обладнанні, наші спеціалісти зафіксували, що техніка наразі на території господарства у селищі Закан-Юрті у Чеченській республіці Росії", — йдеться у повідомлення українського аграрного підприємства.

Крадуть "кадировці" не лише техніку та цінні речі. Наприклад, у соцмережах було опубліковано відео, як крадені українські продукти вони видали як гуманітарну допомогу мешканцям Маріуполя.

Місяці війни довели, що головна зброя кадировських військових — камери мобільних телефонів та публікації в соцмережах, які мали залякати українців. Після численних постановочних відео з "денацифікації" кущів, сосен, світлофорів військових Кадирова вже охрестили "тікток-військами".

У середині весни Збройні сили України видворили всіх російських окупантів із Київської, Чернігівської та Сумської областей. У боях на півночі та сході України чеченські підрозділи, що воюють на боці Росії, зазнали значних втрат. В офіційних чеченських джерелах повідомляли лише про 17 загиблих, але реальна цифра може сягати 150.

Читайте також: Війна в Чечні та в Україні, справжнє обличчя Кадирова, паралелі Зеленського та Дудаєва: велике інтерв'ю з Аллою Дудаєвою

Прямий ефір