День вітаміну С та підписання Північноатлантичного договору: 4 квітня в історії

Зустрічаємо вівторок, 4 квітня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

4 квітня — День вітаміну С. Хімічну сполуку, яка відома як аскорбінова кислота, відкрив американець Чарлз Кінг та його колеги з Піттсбурзького університету в 1932 році. Вчені отримали її з листя капусти. Невдовзі Кінг з'ясував структуру вітаміну С і аскорбінова кислота стала першим вітаміном, який вдалося штучно синтезувати. Це було видатне досягнення, адже вітамін С — головний помічник імунітету, а також найсильніший антиоксидант. Найкращими джерелами вітаміну С є фрукти та овочі, зокрема, перець чилі, петрушка, чорна смородина.

Цього дня у 1949 році у Вашингтоні представники 12 країн підписали Північноатлантичний договір, на підставі якого створили найвпливовішу міжнародну військово-політичну організацію — НАТО. Альянс стоїть на сторожі безпеки країн членів і партнерів. До його складу входять 30 країн з Північної Америки і Європи. Партнерські відносини України з НАТО розпочалися з приєднання нашої країни до Ради євроатлантичного партнерства. Це був 1992 рік, а за два роки Україна першою серед пострадянських країн долучилася до програми "Партнерство заради миру". Україна постійно бере участь у миротворчих місіях НАТО. Наші миротворці були залучені в Косово, Іраку та Афганістані. У 2022 році Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

4 квітня — Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування. Генеральна Асамблея ООН констатує, що сьогодні у понад 60 державах, де раніше або на даний час ведуться воєнні дії, знаходиться понад 100 мільйонів мін. У переліку цих країн є й Україна. За оцінками ООН, наша держава стала однією з найбільш замінованих у світі.

Через російське вторгнення близько 30 мільйонів гектарів української території потребують розчищення. Це понад 174 тисячі квадратних кілометрів. Від російських мін гинуть мирні беззбройні жителі. Від початку повномасштабної війни в Україні знешкодили понад 320 тисяч вибухонебезпечних предметів. За словами експертів, для повного розмінування України знадобляться десятки років.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір