День народження Юрія Тютюнника та публікація першого в історії детективного оповідання: 20 квітня в історії 

Зустрічаємо четвер, 20 квітня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

"Попри те, що ми нібито притихли, червоні росіяни бояться нас. Ми для їх, здається однаково, що Ганнібал для Риму, а може й гірше", — писав у листі влітку 1922 року один із найталановитіших командирів Української Народної Республіки Юрій Тютюнник. Він народився 20 квітня 1891 року на Черкащині.

Все своє життя Тютюнник боровся за Україну. Він пройшов фронт Першої світової, створив свою повстанську армію, чим завадив більшовикам рухатися в напрямку Черкас. Підтримував антикомуністичне повстання, командував Київською групою Армії УНР.

1923 року українського генерала заарештували чекісти. Шантажем Тютюнника змусили написати покаянного листа і публічно визнати свої помилки.

Після звільнення він став сценаристом. Працював на Одеській кіностудії. Через шість років — другий арешт. Тютюнника звинуватили у пропаганді українського фашизму та приховуванні контрреволюційного елементу. 20 жовтня 1930 року без суду його розстріляли у Москві.

20 квітня 1841 року було опубліковане перше в історії детективне оповідання "Вбивство на вулиці Морг" Едгара Аллана По. Одного разу письменник прочитав опубліковані записки Ежена Відока — французького приватного детектива, і вирішив написати щось подібне.

Головний герой оповідання Огюст Дюпен розслідує жорстоке загадкове вбивство двох жінок, скоєне в Парижі у будинку на вулиці Морг. Публіці детектив сподобався. Натхнений успіхом, автор продовжив писати.

Твори По також успішно екранізовані. Певні якості Огюста Дюпена запозичили такі майстри детективного жанру, як Артур Конан Дойль і Агата Крісті.

Відомий американській актрисі Джессіці Ленґ цього дня виповнюється 74 роки. Через рік навчання в університеті вона забрала документи й разом із молодим художником Пако Гранде вирушила у подорож Північною Америкою. Вже за деякий час опинилась у Парижі. У столиці Франції Джессіка працювала танцівницею в оперно-комічному театрі.

У 24 роки вона повернулася до США і влаштувалася офіціанткою у Нью-Йорку. Зустріч із відомим голлівудським продюсером Діно Де Лаурентісом змінила життя Ленґ. Він рекомендував дівчині прийти на акторський кастинг нового фільму "Кінг Конг" і Джессіка отримала головну роль. Але після виходу стрічки на екрани гру акторки початківці розкритикували. Вона навіть стверджувала, що ніколи не зніматиметься.

Натомість уже в 33 роки отримала свій перший "Оскар" за найкращу жіночу роль другого плану. Також Ленґ п'ятиразова володарка "Золотого глобуса" і тричі лауреатка премії "Еммі". Актриса є послом доброї волі ЮНІСЕФ.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір