День народження Гарпер Лі та ленд-ліз для України: 28 квітня в історії 

Фото: kanaldim.tv

Зустрічаємо п'ятницю, 28 квітня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

Вона не любила давати інтерв'ю, вкрай рідко з'являлася на публіці, вела усамітнений спосіб життя. Такою була американська письменниця Гарпер Лі. Літератор народилася 28 квітня 1926 року. Гарпер, як радив її батько, вступила на юридичний факультет. Втім, не бачила себе юристом і невдовзі кинула навчання. На неї ніхто не звертав уваги, допоки у 1960 році не вийшов друком роман "Убити пересмішника". В історії — расова несправедливість на півдні США в 1930-ті роки.

Успіх книги був неймовірним. Пулітцерівська премія та світове визнання. Роман "Убити пересмішника" став літературною основою кінофільму Роберта Маллігана, який отримав три нагороди "Оскар". Роман перекладений понад 40 мовами, а його продажі сягнули понад 40 мільйонів екземплярів.

Гарпер Лі нагороджена найвищою американською нагородою — президентською медаллю Свободи.

28 квітня 2014 року в Донецьку пройшов український мітинг "За єдину Україну". Тоді місто вже було захоплене незаконними збройними формуваннями. Тисячі громадян вийшли на вулиці з українськими прапорами. Люди співали Гімн України та "Червону руту".

Мирна демонстрація обернулася масовим побиттям активістів. У процесі зіткнень постраждали десятки людей. Асфальт був залитий кров'ю.

Вже 11 травня 2014 року в Донецькій та Луганській областях пройшли незаконні референдуми щодо державної самостійності, так званих "ДНР" та "ЛНР". Ані Україна, ані міжнародна спільнота їх не визнають.

Цього дня у 2022 році Палата представників Сполучених Штатів Америки ухвалила законопроєкт про ленд-ліз для України. "За" проголосували 417 учасників і лише 10 — "проти". А вже 9 травня цей важливий для України документ підписав президент США Джо Байден.

Програма ленд-лізу дозволяє Сполученим Штатам швидко постачати в Україну військову та іншу допомогу, зокрема медичні товари, харчі.

Востаннє аналогічна процедура діяла під час Другої світової війни. Тоді США постачали своїм союзникам озброєння, військову техніку та продовольство без попередньої оплати та з тривалою відстрочкою.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір