День народження Джона Гальяно та Всесвітній день співчуття: 28 листопада в історії

Зустрічайте понеділок, 28 листопада, разом із"Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

28 листопада 1520 року португальський мореплавець Фернан Магеллан на чолі трьох суден увійшов у води Тихого океану. Він став першим європейцем, який переплив з Атлантичного океану в Тихий. Для цього Магелланові довелося подолати небезпечну протоку на півдні Америки, котра сьогодні носить його ім'я.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Голодомор визнали актом геноциду. Першим, хто відкрито заговорив про Голодомор став британський журналіст Гарет Джонс. Він на власні очі побачив, як від голоду вмирали діти та дорослі. Під час поїздки в Україну журналіст вів докладний щоденник, в якому фіксував свої спостереження, а також свідчення очевидців. За це Джонса звинуватили у шпигунстві й депортували. Журналіст повернувся до Берліна й організував пресконференцію під час якої розповів світові про штучний голод в Україні. Інформацію про це передрукували багато впливових видань. Голодомор 1932-1933 років визнають геноцидом українського народу 20 держав. Під час нього в Україні померли близько чотирьох мільйонів людей.

Стиль — це особистість, впевненість і спокуса. Так вважає найепатажніший кутюр'є сучасності Джон Гальяно. Він народився 1960 року, закінчив коледж мистецтва та дизайну імені Святого Мартіна у Лондоні. Дизайнер був креативним директором Givenchy та Christian Dior. Через антисемітські висловлювання Гальяно втратив роботу. Згодом став креативним директором бельгійської марки Maison Margiela.

Сьогодні відзначають Всесвітній день співчуття. Його започаткували в Індії у 2012 році. Свято ініціював індійський поет журналіст і кінопродюсер Прітіш Нанді. Мета свята — закликати людей до миру, любові й допомоги одне одному.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома".

Прямий ефір