День Національної поліції та появи "Аліси у дивокраї": 4 липня в історії

Сьогодні, 4 липня, — День Національної поліції України. У 2015 році цього дня на Софійській площі у Києві співробітники нової поліції вперше склали присягу на вірність своїй країні. Про це йдеться у сюжеті програми "Ранок Вдома".

Потреба реформування правоохоронної системи стала очевидною після Революції Гідності. Першим містом, де запрацював новий правоохоронний орган, став Київ, другим — Львів, а третім — Одеса. Поступово проєкт реалізовували і в інших містах. Нині українські поліцейські, а це близько 130 тис. людей, мужньо борються проти російських агресорів.

4 липня 1891 року на Харківщині народився український письменник Петро Панч. Після училища він потрапив на фронт Першої світової війни, а після повернення розпочав творчу діяльність. На рахунку Панча понад 60 книг мистецької прози. Твори "На калиновім мості", "Син Таращанського полку", "Гомоніла Україна" — одні з найвідоміших. У своїй творчості автор підтримував українську культуру, за що критикувався радянською владою. Проте репресій, на відміну від друзів та колег, уникнув. Панч — один із небагатьох письменників покоління Розстріляного відродження, яким вдалося вижити.

А 1865 року в цей день побачила світ книга "Аліса у дивокраї" англійського математика і письменника Чарльза Додсона, більш відомого під творчим псевдонімом Льюїс Керролл. Вигадану історію про 10-річну Алісу, яка потрапляє в уявний світ, населений найдивовижнішими істотами, автор розповів трьом дівчаткам під час річкової прогулянки Темзою. Казка викликала неабиякий інтерес у юних слухачок. І вже наступного дня Керролл почав її записувати. Робота зайняла 2,5 року. Для обкладинки першого видання "Аліси" автор обрав чистий та яскравий червоний колір. Книга мала величезну популярність. За весь час її переклали 125 мовами, а також успішно екранізували 40 разів.

Прямий ефір