COVID-вакцинація дітей віком від 12 років в Україні — все, що потрібно знати (ВІДЕО)

Никита Герасименко сделал прививку от COVID-19. Скриншот видео: kanaldom.tv

В Україні минулої доби 1 108 дітей заразилися коронавірусом. Щоб виправити ситуацію, Міністерство охорони здоров'я ухвалило рішення вакцинувати проти COVID-19 підлітків віком від 12 років. Врахували наукові дослідження та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), повідомляє "Дом".

14-річний киянин Микита Герасименко добре навчається у школі, особливо йому подобається біологія. Тому до питання вакцинації підійшов відповідально. Вивчивши останні дослідження та ознайомившись із рекомендаціями ВООЗ, він самостійно ухвалив рішення зробити щеплення.

"Я хочу подати приклад своїм бабусі та дідусеві. Вони не хочуть поки що вакцинуватися. Пояснюють це по-різному. Наприклад, тим, що у них проблеми з серцем. Вони вважають, що це серйозне протипоказання і бояться побічних ефектів, але я їм розповідаю, що якщо людина має якісь захворювання, то це навпаки навіть показання до вакцинації", — сказав він.

Вакцинувати дітей можна лише за згодою батьків і лише у їхній присутності. Самостійно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря підліток може лише від 16 років.

Щеплювати дітей МОЗ рекомендує лише вакциною Comirnaty від компанії Pfizer. Щеплення повинні проводити за схемою — 2 дози з інтервалом 24-28 днів.

COVID-штам "дельта", за словами лікарів, значно небезпечніший для дітей. Вони частіше мають тяжкий перебіг та потрапляють до лікарень. Тому щеплювати їх потрібно насамперед заради їхнього здоров'я. Крім того, діти інфікують дорослих — своїх родичів, вчителів, для яких коронавірус може бути смертельним.

Для того, щоб організувати вакцинацію підлітка, батьки мають отримати направлення у педіатра чи сімейного лікаря. Важливо також мати Карту профілактичних щеплень. І вже із цими документами можна вибирати пункт вакцинації, де щеплять вакциною від компанії Pfizer.

"Діти чудово переносять вакцину. Ми досить давно вже проводимо вакцинацію дітям. Можуть бути стандартні побічні ефекти, які можна кваліфікувати, як легкі побічні ефекти — біль у місці ін'єкції, слабкість, нездужання, температура 37,2-37,3", — розповів сімейний лікар Дмитро Скіргіко.

Особисто отримати електронний COVID-сертифікат неповнолітні поки що не можуть. Документ в особистому кабінеті у застосунку "Дія" повинні завантажити батьки.

"Будь-яке щеплення, яке проводиться від коронавірусної хвороби, потрапляє до Електродної системи охорони здоров'я. Це єдине джерело даних, звідки і застосунок "Дія", і лікар, і будь-який інший ресурс, якщо він має на це право, повинен брати дані", — повідомив завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров'я України Олександр Заіка.

Україна — не перша країна, де дозволили щеплювати підлітків. Дітей віком від 12 років вакцинують у США та Євросоюзі. Крім того, наприкінці липня в Ізраїлі дозволили щеплювати вакциною Pfizer дітей віком від 5 років.

Читайте також: Кому не варто робити COVID-щеплення: перелік протипоказань затвердило МОЗ

Як повідомлялося раніше, згенерувати COVID-сертифікат як на порталі, так і у застосунку "Дія" відтепер громадяни України можуть без використання електронного підпису, зокрема і Дія.Підпис. Уряд спростив отримання COVID-сертифікатів у "Дії".

Читайте також: Підсумки 31 жовтня: кліматична конференція ООН, вибори в Україні та саміт G20 (ВІДЕО)

Прямий ефір