"Concerto Grosso з позитивом" від українського композитора Євгена Петриченка: якими будуть музика, автори та візуальні спецефекти в Андріївській церкві  

Роман Меліш та Євген Петриченко. Скриншот: kanaldim.tv

"Concerto Grosso з позитивом" українського композитора Євгена Петриченка — це цикл інструментальних та вокальних творів, написаних на тексти Володимира Вакуленка, Вікторії Амеліної, Романа Меліша, Олександра Козинця та Надії Косаревич. Важливою складовою концертної програми є віртуальний вимір, до якого можна буде потрапити з допомогою смартфона. Там можна буде розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко, героїв Поліни Райко, побачити квіти Катерини Білокур та графіті Banksy. Про унікальний для України проєкт Євген Петриченко та контратенор Романа Меліш розповіли у програмі "Ранок Вдома".

Ведучі — Лілія ребрик та Костянтин Октябрський.

— Розкажіть про складову вашого проєкту та загалі з яких творів складається ця програма?

Петриченко: Це великий концерт з позитивом. Очевидно загальний настрій — це світло, добро, позитив. Номери концертної програми, які будуть виконані, про позитивних людей. Про людей, які говорять правду і чесно спілкуються з суспільством.

— Будуть виконані вокальні номери. Хто писав тексти? Чому саме їх обрали?

Петриченко: Там будуть і вокальні номери, і інструментальні номери. Коли я обирав вокальні номери, то керувався двома позиціями. Перше — це актуальні сьогодні слова. Це автори, які написали ці тексти, починаючи з чотирнадцятого року і завершуючи сьогодення. Відповідно, один з авторів слова слів Роман Меліш. Власне, він не є поетом, але він  гарно відрефлексував свій стан після початку повномасштабного вторгнення. Мені цей текст дуже сподобався. Я його перетворив на музичний номер.

Є текст ще одного київського. поета Олександра Кузнеця. Прекрасна молода людина. Його текст у мене, наприклад, асоціюється з довічної темою розвитку стосункам між чоловіком і жінкою. Є тексти поетів, яких сьогодні вже називають розстріляним відродженням XXI століття. Це Володимир Вакуленко дитячий письменник, який був вбитий в Ізюмі під час окупації. Це Вікторія Амеліна, яка теж загинула в Краматорську.

Хто їх виконуватиме?

Меліш: Загалом долучено 17 виконавців. Це буде вісім співаків і дев'ять інструменталістів. Там чотири скрипальки, один альт, контрабас, віолончель, клавесин та орган-позитив. Це єдиний портативний орган в Україні. Також це теорба.

Розкажіть про візуальну складову проєкту?.

Петриченко: В проєкті є музична складова і є візуальна складова. Ми прагнемо залучити нову аудиторію до сектору класичної музики. Не секрет, що на академічні концерти ходять люди 45+. Нам би хотілося, щоб на концерти класичної музики приходили молоді люди. Тому ми придумали візуальну складову. Відтак ми спеціально для цього цієї програми розробили мобільний додаток. Кожен глядач, який прийде на концерт, зможе завантажити його собі на мобільний телефон і під час виступу включати його та доповнювати реальність.

Доповнена реальність створена в Андріївській церкві. Вона складається з візуальних образів. Починаючи від квітів Катерини Білокур, ми їх зацифрувати й доповнили. Будуть фантастичні звірі Марії Примаченко. Тобто це ті герої, по яких Україну впізнають у світі. Також там будуть герої розмальованого будинку Поліни Райко. Будинок, який був затоплений в Олешках на Херсонщині. Будуть кульбабки Анжеліки Рудницької, відомої української й співачки та художниці. Тобто ми створили цю реальність для того, щоб розширити аудиторію та додати краси та позитиву в сумні історії, які ми будемо розповідати.

— Хто створював цей візуал?

Петриченко: Героїв намалював графічний дизайнер з Кропивницького Руслан Матько. Мобільний додаток та анімацію розробила київська команда компанії "Едвін". Вони гарно впоралися із задачею.

— Нагадайте, коли відбудеться подія?

Петриченко: 30 вересня та 1 жовтня — Андріївська церква в Києві. 6 жовтня у Львівській національній філармонії. Цей проєкт реально "важкий", але він створений завдяки гранту "Українського культурного фонду".

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір