Чи зможуть окупанти дійти до Придністров'я: розстановку сил на півдні України оцінив військовий експерт

Кордон України з Придністров'ям. Ілюстрація: Google maps

Російській армії не вдасться здійснити анонсований її керівництвом план захоплення півдня України для формування сухопутного коридору до молдавського Придністров'я. Про це сьогодні, 26 квітня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко.

На шляху намічених росіянами планів розташовані Миколаївська та Одеська області. Але в окупантів немає ресурсів для їхнього захоплення.

"У російських окупаційних військ не вистачить ресурсів, які сконцентровані на південному плацдармі. Цих ресурсів достатньо для того, щоб утримувати якийсь час Херсонську область. Але і її вони не зможуть утримати у довгостроковій перспективі", — упевнений Коваленко.

У зв'язку з цим росіяни для боїв на Одещині хочуть залучити "армію" так званої "Придністровської молдавської республіки", а також своїх "миротворців" з Придністров'я. Саме цим викликана провокація із серією вибухів 25 квітня у столиці "ПМР" Тирасполі, а 26 квітня — у селищі Маяк.

"Це цілком передбачувана низка провокацій. По-перше, щоб напружити ситуацію в псевдореспубліці. По-друге, виправдати дії російських окупаційних військ у самій Україні щодо просування до Придністров'я. Це як з 24 лютого Москва тиснула на Мінськ, щоб Білорусь взяла пряму участь у вторгненні в Україну. Так само зараз Росія намагається схилити "владу" так званої "ПМР" до бойових дій в Одеській області. Тому що російське командування розуміє, що Одесу та Одеську область вони вже десантною операцією не зможуть захопити. Тому їм потрібен ресурс Придністров'я", — пояснив експерт.

Коваленко наголосив, що якщо "армія" "ПМР" спробує виявити хоч якусь агресію щодо України, "то зачистка Придністров'я займе для Збройних сил України від сили 72 години".

"І в Придністров'ї це чудово розуміють. Тирасполь, на мій погляд, зараз так само як і Мінськ, грає в піддавки з Москвою. Але максимум, що може продемонструвати Придністров'я проти Одеси та Одеської області — виключно диверсійну діяльність. І не більше. Якщо буде більше, то не буде вже Придністров'я. І офіційний Кишинів тільки спасибі скаже Києву за те, що зачистили цей апендикс "русского мира", — прокоментував він.

Теоретично вторгнення російських військ з території Придністров'я в Україну можливе в районі прикордонного села Паланка (територія т. зв. "ПМР"). Але за фактом це неможливо, оскільки ці формування будуть одразу знищені, якщо їх не підтримають основні сили окупантів із території України. А підтримати вони не зможуть. Тому що для цього росіянам потрібно десантувати морську піхоту на Одещині, а це на сьогодні нездійсненне для РФ завдання.

"Російські кораблі сьогодні взагалі боятися підходити до берегової лінії Одеси та області. Тому зробити масштабне десантування, щоб створити якусь оперативну точку напруженості саме в цьому районі, їм не вдасться. Здійснювати перекидання сил та засобів повітрям з Тирасполя — а як вони пролетять через ППО України? На мій погляд, варіант використання авіації теж абсолютно не заслуговує на увагу", — описав ситуацію Коваленко.

Проте Москва може ще більше посилити агресію в Одесі та області.

"Для того, щоб відтягнути сили та засоби ЗСУ з Миколаївської області, сконцентрувати увагу на Одеській області, скористатися цим і здійснити якусь наступальну операцію у напрямку Миколаєва. Але виходячи з нинішньої розстановки сил, це абсолютно бездарний сценарій, який зазнає фіаско", — вважає експерт.

Читайте також: Війська РФ приведені у бойову готовність у Придністров'ї, наступають на Донбасі — зведення Генштабу ЗСУ щодо 62-го дня війни

Нагадаємо, 25 квітня у столиці невизнаної "Придністровської молдавської республіки" Тирасполі прогриміла серія вибухів — у приміщенні, де розташовані офіси місцевого "міністерства державної безпеки" та філії російської Федеральної служби безпеки. У Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що це є провокацією російських спецслужб.

Вранці 26 квітня в придністровському селищі Маяк двома вибухами було підірвано дві найпотужніші антени, обидві ретранслювали радіо РФ.

Прямий ефір