Чи справді пальмова олія провокує онкологічні захворювання — результати експерименту

Шкода пальмової олії. Скриншот: kanaldim.tv

Науковці з Іспанії та США дійшли висновку, що пальмова олія провокує рак. Це пов'язано з пальмітиновою кислотою в її складі. Однак ця ж кислота є в грудному молоці та в складі дитячих сумішей, адже з неї синтезуються клітинні мембрани. Чому ж тоді науковці говорять про розвиток раку, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Пальмова олія провокує рак, припускають науковці з Іспанії та США.

"Пальмову олію часто комбінують з трансжирами, з сумішами для випікання кондитерських виробів, тому що вона стабільна. Не сама пальмова олія винна, а інші компоненти, в яких багато трансжирів, які призводять до запалення печінки та кишківника. Це стимулює розвиток онкозахворювань. Гідрогенізована рослинна олія — це також трансжир", — пояснила дієтологиня, членкиня Британської асоціації дієтологів Юлія Поворознюк.

Та сама пальмітинова кислота є у грудному молоці та обов'язково міститься у складі дитячих сумішей, адже з неї синтезуються клітинні мембрани. Тобто будується тіло майбутнього маленького організму. Чому ж тоді науковці запідозрили цю сполуку в розвитку раку? Варто придивитися до умов експерименту, зазначають фахівці.

Експеримент провели на мишах. Спочатку їм підсадили ракові клітини. Згодом гризунів розділили на дві групи. Одну годували звичайною їжею з додаванням пальмової олії, друга отримувала оливкову. Рак поширився швидше у групи, в меню якої була пальмова олія. Проте, на думку фахівців, цієї інформації замало для вагомих висновків. Поки зарано говорити про шкоду відповідних продуктів.

"Приміром, коли ви бачите на етикетці лаурилсульфат натрію, він походить від пальмової олії. Також інколи ви бачите на етикетках напис "модифікована пальмова олія". Ця модифікація не має нічого спільного з гідрогенізацією. Тож я вживаю таку їжу спокійно", — провадить доктор департаменту хімії Джо Шварц.

Головне, на думку експертів, уникати продуктів, до складу яких входить гідрогенізована рослинна олія. Це трансжири. Насправді ж пальмова олія багата на каротиноїди — потужні антиоксиданти, що уповільнюють старіння. Також містить вітамін Е, котрий знижує рівень холестерину та ризик утворення тромбів. Проте у такому разі йдеться тільки про нерафіновану олію, тобто таку, яку просто вичавили з плодів пальмового дерева.

Також цікаво:

Прямий ефір