Чотири шпаги, які стали "золотими": що означає перемога українських шпажисток на етапі Кубка

Жіноча збірна України з фехтування на шпагах. Фото: facebook.com/fie.org

12 листопада жіноча збірна України з фехтування на шпагах здобула "золото" на етапі Кубка світу в італійському Леньяно. Це перша перемога у жіночій шпазі серед команд з 2016 року, коли Україна виграла на етапі в китайському Сучжоу. Про команду, озброєну майстерністю і точністю розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім". 

Збірну України представили Влада Харькова, Олена Кривицька, Інна Бровко та Джоан Фейбі Бежура. Квартет розпочав подорож до Парижу переконливою заявою про лідерство. Їх здобуток значною мірою збільшив шанси потрапити на Олімпійські ігри.

"Важливість важко переоцінити, тому що це олімпійські очки. Вони є важливими в цьому сезоні. Ми собі дуже допомогли на шляху до олімпійської мрії. Ця перемога — про нашу ментальну стійкість. Як довго ми до неї йшли. Всі знають, наскільки емоційно важкими були ці два роки. Це роки війни. Це роки, коли ми пропускали надважливі змагання — чемпіонат Європи, чемпіонат світу. Це переживання, чи взагалі твоя кар'єра закінчується, чи не закінчується", — каже Влада Харькова.

"Всі, хто причетний до цього результату, отримали додаткову мотивацію, більше наснаги і бажання. Такі речі завжди мотивують, додають багато віри у свої сили і можливості", — прокоментувала Олена Кривицька.

Стійкість, що не дала шансів зневірі — яскрава риса характеру цієї команди. Саме вона домінувала у поєдинках із фаворитками та суперницями, що вище за рейтингом. 

"Ми зустрічалися з дуже сильними командами. Якщо подивитися, то це чемпіонки та призери останніх Олімпійських ігор. Тому зустрічі були дуже сильними. В принципі, ми одна одну знаємо, тому це вдвічі важче — кожен знає, хто як фехтує", — пояснила Олена Кривицька.

"Кожна з нас змогла показати те фехтування, яке вона може. Відповідно, відразу з'явився результат. Мені здається, ця перемога є вирішальною в сенсі розуміння того, наскільки сильними ми є. Треба вірити в це і просто продовжувати творити своє фехтування так, як ми цього хочемо", — сказала Влада Харькова.

Найдосвідченіша в цьому колективі Олена Кривицька повернулась у великий спорт після важливої події в особистому житті. Ідеологом її камбеку стали чоловік та партнерки по команді. Сама вона каже, що ще перебуває на шляху до повернення до тієї форми, що мала перед вагітністю та народженням доньки. Колеги по команді лише мотивують Олену ставати кращою.

Ще одним творцем успішного результату шпажисток є Богдан Нікішин, який нещодавно був зі зброєю на доріжці, а нині готує до поєдинків та веде їх у ролі тренера. 

Жіноча збірна України з тренером Богданом Нікішиним. Фото: facebook.com/fie.org

"Наш лідер — це наш тренер. Богдан Сергійович — це людина-позитив. Мені дуже подобається, як він нас налаштовує. Ніколи не починає розмову з чогось негативного. Ні, він завжди починає з того, які ми круті і що ми можемо зробити. Тому я б сказала, що він є ядром нашої команди, яке веде нас, налаштовує, і робить це дуже професійно. Всі бажають одного. Це дуже крута синергія", — каже Влада Харькова.

Бажання відомі, мету визначено, але попереду ще три етапи Кубка світу, де варто здобувати кваліфікаційні бали до скарбнички олімпійської мрії. У грудні відбудеться наступний вихід українських шпажисток на змагання світового Кубка. Їх прийматиме Канада. 

В олімпійській кваліфікації Україна піднялась на п'яте місце. Вона є найкращою командою Європи, яка наразі не здобула пряму путівку на Ігри-2024, а тому претендує на олімпійську ліцензію за континентальною квотою.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір