"Я готова стати знову в режим і поїхати на Олімпіаду за медаллю": каноїстка Анастасія Рибачок — про материнство та підготовку до Ігор-2024
Наполегливість і швидкість, які дарують перемогу, тепло, кохання та створюють щастя. Про те, як олімпійська призерка, веслувальниця Анастасія Рибачок перенесла вагітність, як відновлює форму та повертається на воду розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".
Спортивні родини — це завжди про любов, підтримку та мотивацію; коли дружина та чоловік разом йдуть до здійснення мрій. Максимальні амбіції у спорті, коханий чоловік і щастя материнства — головне у житті олімпійської призерки Анастасії Рибачок. У 2020-му Анастасія ще з дівочим прізвищем Четверікова здобула "срібло" Олімпійських ігор у Токіо, виступивши в дуеті з Людмилою Лузан.
"Я вирішила зробити паузу, але мені тяжко піти з спорту і просто закинути. Тому я вирішила, що це час, щоб спланувати і скласти сім'ю, відпочити. Запропонувала чоловікові, а він, звичайно, підтримав, бо теж дуже сильно хотів сім'ю. Тож ми вирішили, що було б добре хоча б один сезон пропустити, а потім перед Олімпіадою ввійти знову в цей режим", — пояснила Анастасія Рибачок.
Українська каноїстка пережила багато змін у житті, зокрема і зміну прізвища. Після одруження з колегою по збірній України з веслування і теж каноїстом Андрієм Рибачком. А 2023-го подружжя стало батьками.
"У нас син. Назвали його Назаром. Назар Андрійович. Я народила в кінці квітня, а вже в кінці травня я перший раз пішла на воду. Не скажу, що було складно на воді. Складніше біло повернутися у фізичну підготовку: штанга, біг, прес. А на воді… пару тренувань — і я вже була в тому технічному плані, що й до вагітності", — поділилася каноїстка.
Поєднувати материнство і активний професійний спорт допомогли батьки Анастасії, які зараз поруч із молодою родиною. Мама призерки Олімпійських ігор їздить із нею на збори, а також щоранку і щовечора гуляє з онуком, аби спортсменка на ці кілька годин могла повністю віддаватися своїй справі.
Батьки Анастасії змогли виїхати з окупованого Херсона, але злочинні дії російських військових завдали по родинній оселі значної шкоди.
"Після того, як підірвали Каховську ГЕС, мої батьки все одно їздили додому, бо треба було рятувати будинок. Там затопило все і було багато сміття. Батьки вже двічі їздили додому після того, як деокупували Херсон. Наразі знаходитися вдома більше двох годин геможливо — обстріли постійно. По факту, в нас немає вулиці — самі завали і руїни", — каже Анастасія Рибачок.
Як українка, що звикла боротися й перемагати, Анастасія рухається далі, адже має мотивацію — увійти до збірної та поїхати на Олімпійські ігри до Парижу.
"Є ліцензія в двійці. Я думала, що буде відбір по двійках, як було минулого разу, але на зборах старший тренер зробив відбір по одиночках. Немає нічого складного, [треба] просто викластися на максимум на чемпіонаті України і довести, що я готова після декрету, після стількох місяців підготовки стати знову в режим і поїхати на Олімпіаду за медаллю", — говорить вона.
Велику роль у поверненні до олімпійської спортивної форми відіграє чоловік Анастасії — Андрій Рибачок. Він став бронзовим призером чемпіонату світу у складі каное-четвірки.
"По-перше, це мій чоловік. По-друге, це і мій друг, напарник та партнер на спаринг-тренуваннях. Він — моя підтримка. Який би шлях я не обрала, він завжди мене підтримує. Мені навіть здається, що в нього більше бажання допомогти мені поїхати на Олімпіаду, ніж самому їхати", — ділиться Анастасія.
Ці тепло і віра — теж серед складових успіхів, і не лише у родинах спортсменів. Нові виклики життя завжди потребують різнобічних сил, і щирі емоції тут серед лідерів.
Більше з "Кола спорту":
- Вклад у майбутнє вітчизняного тенісу: Еліна Світоліна і Сергій Стаховський нагородили переможців дитячого тенісного турніру в укритті
- Репортаж "Кола спорту": великий успіх "Шахтаря" у грі проти "Барселони"
- "Ігри героїв": українські ветерани взяли участь у міжнародних спортивних змаганнях у Брюсселі