Будьте відкритими та щирими: як запропонувати допомогу людині з інвалідністю

Презентація "Довідника безбар'єрності". Фото: bbu.org.ua

Кілька порад, як запропонувати свою допомогу людині з інвалідністю, підготували фахівці Міністерства охорони здоров'я України. Їх розробили на основі Довідника безбар’єрності, який створили в рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської, повідомляє "Дом" посиланням на "Факти".

Перш ніж ви запропонуєте допомогу, переконайтеся, що людина потребує її. Кожну конкретну ситуацію варто розглядати окремо.

Якщо ви пропонуєте допомогу людині з вадами слуху, покажіть жестами, що ви хотіли б зробити та дочекайтеся схвалення.

"Пам’ятаєте, комунікувати можуть всі, просто кожен робить це по-різному: хтось словами, а хтось іншим способом", — пояснили в МОЗ.

За словами фахівців, важливо також враховувати, що людина може відмовитися від вашої пропозиції. Якщо вам кажуть "ні", посміхніться і продовжуйте займатися своїми справами. Якщо ж відповідь ствердна, людина підкаже вам, що ви можете для неї зробити.

Зазначається, що бувають ситуації, коли людина погоджується, але не говорить, чим саме допомогти. У таких випадках пояснюйте свої дії, перш ніж щось робити. Уточнювальні питання перед вчиненням тих чи інших дій дозволяють людині прийняти вашу пропозицію або підказати кращий варіант дій, відзначають фахівці.

Перепитуючи, ви демонструєте, що цінуєте особистий простір іншої людини й не порушуєте його без її дозволу.

Читайте також:

Прямий ефір