Бої на фронті досягли максимальної інтенсивності, нас очікує надзвичайно складний і тривалий етап, — Маляр

Гаубиця М777 на передовій. Скриншот відео: Генштаб ЗСУ

На 92-гу добу повномасштабного вторгнення Росії до України обстановка на фронті залишається складною та має ознаки до подальшого загострення. Противник задіяв всі сили і засоби для захоплення території та оточення українських військ. Про це сьогодні, 26 травня, заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр на своїй сторінці у Facebook, інформує "Дом".

За її інформацією, ворог здійснює вогневий вплив вздовж всієї лінії фронту та штурмує позиції ЗСУ одночасно на декількох напрямках. Бої досягли максимальної інтенсивності.

"Попереду нас очікує надзвичайно складний і тривалий етап боротьби до повного звільнення наших територій у міжнародно визнаних кордонах. Треба розуміти, що це війна і, на жаль, втрати з нашого боку неминучі", — написала Маляр.

Заступниця міністра нагадала, що саме сьогодні 8 років тому, 26 травня 2014 року, відбувся перший бій за Донецький аеропорт.

"Сьогодні весь світ знає: Донецький аеропорт — це символ незламності українських воїнів. Тепер у цей самий ряд стала історія оборони "Азовсталі". І оборонці ДАПу, і оборонці Маріуполя — це яскрава ілюстрація нашої нескореності й прагнення до свободи. Ці героїчні епізоди російсько-української війни мають бути постійним нагадуванням тим, хто на четвертому місяці нашої боротьби знову дістає із ганебних "мюнхенських" шухляд зрадницькі ідеї про умиротворення агресора. Цей "безсилий пацифізм" ми відкидаємо. Україна боротиметься, а зберегти обличчя Путін може, забравшись геть з наших територій", — резюмувала Ганна Маляр.

Читайте також: "Нам дуже важко, але ми стоїмо": як гаубиці М777 допомагають вибивати ворога, показав Залужний (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше заступник директора Українського центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь розповів, що Росія кинула всі свої сили, щоб досягти успіху на Донбасі, й збирається подати його як стратегічні досягнення, а саме, що військовим вдалося вийти на адміністративний кордон Луганської області.

Читайте також: Україна боротиметься, доки не поверне всі свої території, — Зеленський у Давосі (ВІДЕО)

Прямий ефір