Близько 500 людей — у "підвалах": окупанти на Херсонщині масово викрадають активістів, — Ташева

Таміла Ташева. Фото: qha.com.ua

На Херсонщині російські окупанти намагаються повторити сценарії Криму та ОРДЛО 2014 року. На території області переслідують та викрадають активістів, близько 500 людей утримують у "підвалах". До них застосовуються тортури, нелюдське поводження. Про це сьогодні, 7 травня, сказала постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів  "Дом" та UA.

"Ми активно стежимо за ситуацією на території Херсонщини. Через те, що область фактично має адмінлінію з окупованим Кримом. На превеликий жаль, ми бачимо на території Херсонщини та низки окупованих регіонів України фактично такі ж сценарії, які бачили в Криму, у Донецькій та в Луганській областях, просто з якимись певними змінами, але, в принципі, сценарій один: спочатку заходять військові, потім зачищається поле активістів, журналістів, їх починають активно переслідувати. Надалі відкривають якесь відділення для голосування, проводять псевдореферендум, і показують на пропагандистських каналах сюжети про те, що всі прийшли, голосують за Росію", — сказала Ташева.

Вона наголосила, що ті випадки переслідування та тортур активістів — лише вершина айсберга, адже повної інформації щодо ситуації немає.

"З того, що нам відомо, на території Херсонщини перебувають близько 500 осіб фактично в "підвалах". До них застосовуються тортури, нелюдське поводження. Це наша внутрішня інформація, яку ми маємо, і якою з нами діляться, зокрема українські органи влади. Люди, які поряд знаходяться з даними центрами, де відбуваються такі тортури, вони чують дійсно голоси людей, які кричать від болю. Наскільки ми розуміємо, це жахливі речі, які відбуваються на території Херсонщини. І ті поодинокі випадки, про які нам стає відомо, які входять до публічної якоїсь площини — це лише вершина айсбергу", — зауважила постійна представниця президента в АР Крим.

Вона закликала активно підтримувати жителів півдня країни, адже вони виявляють небувалу сміливість.

"Ми бачили, як люди виходять проти танків, БТРів та зброї окупантів фактично з голими руками. Вони не бояться солдатів російської армії, продовжують проводити акції протесту, навіть після того, як людей почали викрадати на території Херсонщини. Це сміливі люди. Тому Херсон — це Україна. І жодних інших передумов для того, щоб люди раптом змінили свою думку на користь окупаційної держави, звісно ж, немає", — підсумувала Ташева.

Читайте також: Із початком повномасштабного вторгнення ситуація погіршилася — про дії Росії в Криму розповіла Ташева

Прямий ефір