Українка створює унікальні карнавальні маски у Венеції

Карнавальні маски від української майстрині. Скриншот: kanaldim.tv

В італійській Венеції переселенка з України Марина Лапа власноруч створює найхимерніші та найфантастичніші маски для карнавалів. Нині українка навчається у Міжнародному університеті мистецтва — одному з найпрестижніших в Європі та центрі підготовки професіоналів у галузі реставрації й збереження культурного спадку. Історію майстрині дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома". 

Унікальні маски у Венеції створює українська майстриня Марина Лапа.

"Коли розпочалося повномасштабне вторгнення і я приїхала до Італії, перше, що мені передали з дому це був не одяг, а маски та матеріали для їхнього виготовлення. Можна сказати, що маски врятували мене. Адже давали можливість робити щось руками і не замикатися в собі", — зізналася майстриня Марина Лапа.

Любов Марини до Венеції та відомих на весь світ карнавальних масок розпочалась задовго до початку повномасштабної війни. У середині 1990-х років вона не довго жила в містечку поблизу Венеції.

"Вперше я приїхала до Італії, коли мені було 13 років. Це була поїздка в межах проєкту "Діти Чорнобиля". Тоді я придбала у крамниці неймовірної краси маски та привезла їх до Києва. Після того створила свою першу маску в школі. Невдовзі її вкрали. Це спонукало мене зробити другу, а потім третю, четверту. Зараз їх на моєму рахунку вже кілька тисяч", — додає жінка.

Нині Марина живе у Венеції разом зі своєю мамою та котом. Навчається тут у Міжнародному університеті мистецтва — одному з найпрестижніших в Європі і центрі підготовки професіоналів у галузі реставрації і збереження культурного спадку.

"Це неймовірна радість, адже на цьому курсі я використовую всі свої навички та вміння і роблю свій внесок в історію Венеції", — каже Марина Лапа.

Виготовлення маски займає у Марини орієнтовно три дні. Над найскладнішими екземплярами майстриня працює щонайменше тиждень. Оздоблює їх шкірою, пір'ям, сріблом і кристалами Swarovski.

"Мої маски відрізняються від інших венеціанських тим, що я роблю їх двосторонніми, тобто розмальовую не тільки ззовні, а й зсередини. Створюю їх спеціально для свого проєкту під назвою "Приховані історії". Він про емоції, волю та силу, що спонукають людину приміряти на себе ту чи іншу маску. Також про те, що ж насправді ховається за маскою, яку всі бачать", — резюмує майстриня Марина Лапа.

Наразі Марина Лапа продовжує вдосконалювати мистецтво маскареро у своїй венеційській домівці. Однак жінка мріє про власний затишний простір з майстернею, невеликим бутиком й галереєю, де б вона могла виставляти свої роботи. Вірить, що власним прикладом зможе надихнути й інших майстринь-переселенок з України демонструвати світу свої таланти.

Також цікаво: Навчає дітей бачити красу: українська переселенка відкрила художню студію в Румунії

Медіа-партнери
Прямий ефір