Безпека дітей в інтернеті: МОН розробило рекомендації для батьків та педагогів

Фото: report.if.ua

Рекомендації для проведення профілактичних заходів у школах та інформування батьків щодо безпеки дітей в інтернеті розробило Міністерство освіти та науки України. Про це повідомляє пресслужба відомства, інформує "Дом".

"Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків", — йдеться у повідомленні.

У МОН наголосили, що діти зараз проводять все більше часу в інтернеті через пандемію коронавірусу. При цьому далеко не кожна дитина в Україні ознайомлена з ризиками та небезпеками, які можуть чатувати на неї у цифровому середовищі. І вчити їх правильно поводитися в інтернеті — спільна відповідальність педагогів та батьків, зазначили у міністерстві. І дуже важливою у цьому плані є організація профілактичних заходів.

"Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками", — наголосили у відомстві.

Зокрема, батьки під час спілкування з дитиною мають:

  • говорити про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення;
  • формувати корисні звички використання ґаджетів і цифрового середовища;
  • підвищувати самооцінку дитини, дозволяти їй самостійно робити вибір і бути відповідальною за нього;
  • заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих, а також встановлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якими  користується дитина;
  • стежити, чи не з’явилися у дитини ознаки страху чи тривоги, чи не змінилася її поведінка, режим сну та апетит.

Якщо ж батьки виявили, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій, вони мають звернутися до Нацполіції, а також надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції.

Нагадаємо, як повідомили в МВС, в Україні є випадки затримання осіб, які закликали до суїциду підлітків.

Читайте також: Підлітковий суїцид в Україні: ситуацію прокоментував Антон Геращенко (ВІДЕО)

Прямий ефір