Безкоштовна реабілітація ветеранів: які є пакети допомоги від держави

Реабілітація ветеранів. Фото: kanaldom.tv

У 2023 році в Україні запрацює додаткова програма реабілітації для ветеранів. У медичних закладах учасникам бойових дій гарантують безоплатне обстеження, лікування та реабілітацію. Нині діють три реабілітаційні пакети. Про кожен із них розповідається у "Ранок Вдома". 

"Ці послуги можна буде отримати за направленням сімейного лікаря або лікуючого лікаря. Щодо пакетів, які мають еволюційний розвиток, з психологічної та психіатричної підтримки, то до лікаря-психіатра можна звернутися без направлення", — пояснює заступниця голови Національної служби здоров'я України Тетяна Бойко.

Нині в Україні діють три реабілітаційні пакети. Ветерани війни, які отримали переломи, травми суглобів чи інші ураження опорно-рухового апарату або потребують психологічної підтримки, можуть пройти реабілітацію безкоштовно. З 2023 року перелік медичних послуг розширять. В пакет реабілітації входять необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, ліки, створення плану реабілітації і покриття реабілітації відповідно до цього плану в закладі.

Адресу найближчого медичного закладу, що надає такі послуги, можна дізнатися за телефоном 1677, про санаторно-курортне лікування — на сайті Міністерства у справах ветеранів. Українські захисники можуть розраховувати на безоплатну допомогу як на амбулаторному, так і на стаціонарному рівні. НСЗУ платить лікарням за хірургічні втручання і медичний супровід ветеранів. МРТ і КТ для ветеранів війни також безоплатні. 

Наразі йде укладання договорів із лікарнями та діагностичними центрами на такі послуги. Для того щоб заклад отримав контракт на той чи інший пакет медичних послуг, він має відповідати певним вимогам. Необхідна наявність фахівців з певною освітою і кваліфікацію, наявність обладнання. 

Також в Україні діє програма "Доступні ліки", якою ветерани війни теж можуть користуватися. Вона містить 401 лікарський засіб: від серцево-судинних захворювань, інсультів, інфарктів, цукрового діабету 2 типу, астми, епілепсії та від розладів психіки. Їх можна отримати в аптеці за рецептом лікаря безкоштовно або з невеликою доплатою.

Читайте також: Одягни жінку-воїна і вона врятує світ: волонтери показали процес створення форми для захисниць України

Прямий ефір