Американець ремонтує авто "Хамві" для ЗСУ: інтерв'ю з волонтером Девідом Бобіком

Дмитро Слівний та Девід Бобік. Фото: kanaldom.tv

Американський інженер-механік і волонтер Девід Бобік оновлює та ремонтує військові машини практично власним коштом і передає їх для ЗСУ. В ефірі "Ранок Вдома" він розповів журналістові Дмитру Слівному, чому вирішив допомогти Україні у боротьбі за свободу, які труднощі виникають із доставкою авто на фронт, чи потрібна йому допомога та ще багато цікавого.

— Чому ви вирішили допомогти Україні в боротьбі за свободу та незалежність? 

— Де-факто США бореться за свободу і незалежність ще з кінця Другої світової війни, підвищуючи рівень людської свободи в усьому світі. Вже понад 80 років ми намагаємося стримувати Росію, комуністів. Вперше у моєму житті я особисто можу допомогти у цій боротьбі. Коли Росія вторглася на територію України, я зрозумів, що маю можливість підтримати хлопців на полі бою. 

— Наскільки відомо, ви ремонтуєте "Хамві" та інші військові машини? 

— Так, два свіжовідремонтованих "Хамві" вже дісталися до Польщі. Ще три чекають відправки. Це дуже непросто — треба оформлювати купу документів. Мені допомагає фонд Help Heroes of Ukraine. Сподіваюся, ще 20 готових автомобілів невдовзі успішно відправимо. Серед них є авто для меддопомоги, для перевозки боєприпасів, особистого складу та амуніції. Питання лише в грошах та оформленні.

— Хто за це платить?

— Це моє хобі, моя пристрасть. За все, що стосується підготовки автомобілів, плачу я.  В роботі мені іноді допомагають кілька хлопців. Наприклад, коли потрібно витягнути двигун або замінити важкі компоненти. Взагалі, я б не відмовився від допомоги, але зараз працюю самостійно. 

— Які типові поломки зустрічаються вам і в чому різниця між військовим і цивільним автомобілем?

— Різниця величезна. "Хамві" комфортніший і має іншу компоновку. Якщо його вчасно та правильно обслуговують, він дуже надійний. Усі автівки, які я відправляю, повністю справні та готові до бою. Але важливо пам'ятати, що інтервал між ТЕО треба зменшувати, коли машина працює в режимі війни: частіше міняти мастило і передивлятися компоненти. Ваше авто — це ваше життя. 

— Які найсильніші сторони автомобіля "Хамві"? 

— Безвідмовність цієї автівки вражаюча. 24-клапанний двигун заводиться за найжорстокіших морозів. Він дизельний і дуже економічний, що означає більшу відстань і менше проблем із логістикою. У "Хамві" багато взаємозамінних деталей з іншими американськими авто. Він неймовірно ефективний на бездоріжжі. У нього пласке днище,  всі елементи трансмісії сховані всередині — жодних ламп, диференціалів та інших деталей, які б стирчали. Це допомогло зробити величезний кліренс. У цього авто нереально міцна рама, що здатна легко витримати навантаження втричі більше за вагу самої машини. Основне завдання автівки — доставити особовий склад і амуніцію будь-де та будь-коли на полі бою. Я вважаю, що це найкращий військовий автомобіль усіх часів. Американська армія їх наразі менше використовує, бо потрібні більш броньовані машини. Американські авто постійно підривали як в Іраку, так і в Афганістані.

— Як українці можуть вам допомогти у вашій роботі?

— Українці й так достатньо роблять для захисту своєї країни. Але якщо хтось справді хоче аби більше "Хамві" доставляли в Україну, можна зв'язатися з громадською організацією Help heroes of Ukraine. Їхня штаб-квартира розташована в Іллінойсі. Це чи не єдина організація, яка підтримує українських воїнів спеціальною амуніцією: від автомобілів "Хамві", шоломів і бронежилетів до зимових черевиків, рукавичок та курток.

Читайте також: Із бізнесу у волонтерство за кілька годин: історія В'ячеслава Запорожця

Медіа-партнери
Прямий ефір