72 тис. дітей, які народилися в ОРДЛО, перебувають під ризиком безгромадянства, — правозахисники

Иллюстративное фото: nv.ua

72 тисячі — оцінювальна кількість дітей, які народилися на тимчасово окупованій території частини Донецької та Луганської областей від 2015 року та не отримали свідоцтва про народження українського зразка. Усі вони перебувають під ризиком безгромадянства. Про це повідомляє благодійний фонд "Право на захист", інформує "Дом".

Як зазначають правозахисники, проблема отримання свідоцтв про народження дітей на окупованих територіях є однією з найгостріших. Діти, які народилися в окупації у Криму та ОРДЛО, є громадянами України та мають отримати належні документи.

"Наразі, за оцінками УВКБ ООН (на підставі даних Міністерства юстиції про кількість виданих за спрощеною судовою процедурою свідоцтв про народження та доступних у відкритих джерелах даних про кількість народжень на Донбасі та в Криму), принаймні 200 тис. дітей, які народилися на тимчасово окупованих територіях Криму, Донеччини та Луганщини і є громадянами України, не мають свідоцтв про народження державного зразка", — йдеться у повідомленні.

Ці діти позбавлені можливості скористатися адміністративними, соціальними, освітніми, медичними та іншими послугами, додали правозахисники.

Читайте також: ЄМалятко для жителів ОРДЛО — як отримати доступ

Нагадаємо, в Україні розроблено законопроєкт, згідно з яким жителі тимчасово окупованих територій матимуть змогу отримувати українські документи про народження дитини чи смерть людини не через суд, як зараз, а в центрах надання адмінпослуг (ЦНАП).

Прямий ефір