"5 вопросов на злобу дня": коли зможуть вакцинуватися жителі окупованих територій

Вакцинация от коронавируса. Фото: apimages.com

В Україні стартує другий етап вакцинації від коронавірусу. Свою роботу почнуть стаціонарні пункти щеплень. Вакцинуватимуть сімейних лікарів та людей, яким понад 80 років.

Коли зможуть вакцинуватися жителі окупованих територій і скільки доз вакцини ще отримає Україна — розповів керівник національної програми імунізації Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Олександр Заіка в ефірі програми "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

Ведучий — Олег Борисов.

— Як українці з тимчасово окупованих територій можуть вакцинуватися від коронавірусу?

— У нас є дорожня карта з реалізації вакцинальної кампанії проти COVID-19. Вона передбачає кілька етапів і кілька пріоритетних груп, які мають отримати гарантовану вакцинацію насамперед. Ми говоримо про групи ризику медичного характеру, які чітко розподілені на кожен етап залежно від тієї кількості вакцин, які доступні на території держави.

Етапів, згідно з дорожньою картою, чотири. Є і п'ятий етап, який буде запущено після успішної реалізації перших чотирьох. На цьому етапі буде проводено вакцинацію тих людей, які не потрапили до попередніх етапів.

Якщо ж говорити про українців, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, то їхня вакцинація теж передбачена дорожньою картою. Цей механізм розглянуть після успішної реалізації першочергових етапів. Алгоритми вакцинації будуть розглядати з керівництвом Донецької, Луганської та Херсонської областей. Громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, зможуть отримати гарантовану вакцинацію, але трошки пізніше.

— Чи є інформація, скільки людей з окупованих територій хочуть вакцинуватися на підконтрольній Україні території?

— Ми зараз не готові сказати, скільки таких охочих, але очікуємо від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій орієнтовні цифри. Хоча б кількість людей з критичних груп, які мають отримати вакцинацію від COVID-19 на перших етапах. Зважаючи на це, ми вже будемо відпрацьовувати алгоритми, як провести вакцинацію на підконтрольних Україні територіях: при КПВВ або ж на наявних пунктах вакцинації.

— Постачання другої партії вакцин CoviShield в Україну очікують у кінці березня або на початку квітня. Чи можуть частину цих препаратів виділити для вакцинації жителів окупованих територій?

— Наразі рано про це говорити. Коли буде доступна ця вакцина на території України, ми будемо спиратися на темпи вакцинації. Ми припускаємо об'єднання деяких етапів або одночасний запуск декількох етапів. Щойно буде достатня кількість вакцин, щойно зроблять щеплення групам ризику, ми повернемося до цього питання.

Україна розглядає і реалізує постачання вакцин на нашу територію не тільки через державні закупівлі, але також через механізм COVAX. Зокрема, через цей механізм будуть постачання вакцини Pfizer. Розглядають також постачання вакцини AstraZeneca в межах COVAX — приблизно 1,7 млн ​​доз.

— Коли ці вакцини будуть у нас?

— Перші постачання будуть у квітні, також очікують постачання в другому кварталі цього року. Це не означає, що вся гарантована кількість надійде одномоментно. Вони можуть надходити траншами. Такі постачання та їхні етапи узгоджують з постачальниками до того, як вони потрапляють в Україну.

Це я говорю саме про постачання Pfizer у контексті механізму COVAX. Також у межах механізму COVAX буде поставлено 1,7 млн ​​доз вакцини AstraZeneca, але вона буде трохи пізніше за Pfizer.

Медіа-партнери
Прямий ефір