Зустріч Кім Чен Ина із Путіним: експерти коментують причини візиту лідера КНДР та Росії

Зустріч Кім Чен Ина із Путіним. Скриншот: kanaldim.tv

Про візит диктатора з Північної Кореї Кім Чен Ина до Росії заговорили спочатку в західній пресі. Кремль довго мовчав. Під час візиту диктатори обговорювали економічну та космічну співпраці. Які наслідки матиме для війни в України візит корейського диктатора до російського, розмірковують аналітики в матеріалі "Ранку Вдома".

Про візит до РФ диктатора з Північної Кореї Кім Чен Ина заговорили спочатку в західній пресі. Кремль цієї новини не коментував, а потім приховував деталі. Попри все очікування від цього рандеву у росіян великі.

"Крім гуманітарної допомоги, є можливість просто працювати на рівних. Тут перспективи непогані", — заявляв президент РФ Володимир Путін.

На офіційному рівні диктатори обговорювали економічну та космічну співпрацю. Північнокорейському ватажку навіть влаштували тур космічними об'єктами Росії. Путін спробував розширити співпрацю і запропонував Кім Чен Ину змінити автопарк, зокрема, пересісти на Aurus.

Чи сподобалася автівка Кім Чен Ину — не відомо. Під час застілля він про неї точно не згадував. Натомість без емоційно побажав Путіну здоров'я і підняв келих за російську армію, в перемогу якої начебто вірить.

Однак тости, святковий обід, космодром, автомобілі — це ширма. На Заході припускають, що візит Кім Чен Ина — це спроба Путіна знайти додатковий арсенал для своєї армії. Російські запаси швидко тануть на фронтах в Україні.

"Путін знову збирається шукати, як мінімум, артилерію. Те, що відбувається на Донбасі та на півдні України — це артилерійські дуелі. Цілком імовірно, що Путін шукає принаймні один тип боєприпасів", — заявляв речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Найімовірніше російський диктатор шукає снаряди до "Градів".

"Це снаряди. До "Градів" вся номенклатура. Вони ж там майже нічого не роблять, окрім зброї", — припустив авіаексперт Костянтин Криволап.

Саме промислові потужності Північної Кореї можуть зацікавити Росію. Мова не лише про снаряди. Російській армії бракує й стволів.

"Тонке місце, в якому завжди рветься — це станки для виробництва стволів. Їх в Росії максимум до десяти. Натомість в корейців це все поставлено на потік. Вони весь час озброюються. Тому якщо Китай дозволить, то корейці будуть поставляти на Росію зброю", — провадить Костянтин Криволап.

Та чи буде це корейська зброя? Існує висока імовірність того, що через Корею просто переправлятимуть китайську зброю, кажуть експерти.

За даними Головного управління розвідки Міноборони України, Північна Корея вже понад місяць постачає воєнний арсенал до Росії. За словами очільника ГУР Кирила Буданова, Російська Федерація отримує від Північної Кореї снаряди 122 та 152 калібрів в обмін на нафту та ядерні технології.

Читайте також: "Бавовна" в Росії: безпілотники атакують країну-агресорку

Прямий ефір