"Зігнали в церкву і на очах їх дітей спалили": волонтер Костянтин Гудаускас розповів, як росіяни вбили батьків його бабусі

Костянтин Гудаускас. Фото: kanaldіm.tv

Волонтер і правозахисник Костянтин Гудаускас — громадянин Казахстану з литовським та українським корінням. Через активну громадянську позицію та протести проти фальсифікації виборів президента в Казахстані зазнав переслідувань на батьківщині. В Україні він отримав політичний притулок. 

У програмі "Точка опори" Костянтин Гудаускас розповів про трагічну долю своїх прабабусі та прадідуся. Вони жили в центрі Києва, на Подолі, мали свою сироварню і сирну лавку, проте були вимушено депортовані в Казахстан. 

"Була велика родина — бабуся мала 11 братів і сестер. Живий наразі один — живе в Ізраїлі. Трагічні історії у мене з обох сторін є. Коли у 1941 році радянські війська зайшли і окупували Литву, батьки моєї бабусі відмовилися вступати до колгоспу. Вони мали багато землі, ліси… Всіх людей просто зігнали в церкву і на очах їх дітей спалили", — розповів він.

Бабуся Костянтина Гудаускаса знає російську мову, однак не використовує її і називає "мовою вбивць".

Повна версія інтерв'ю: Про порятунок людей з окупації та перемовини з росіянами: волонтер і правозахисник з Казахстану Костянтин Гудаускас у "Точці опори"

Нагадаємо, Костянтин Гудаускас — волонтер, правозахисник, громадянин Казахстану з литовським та українським корінням. Через активну громадянську позицію та протести проти фальсифікації виборів президента в Казахстані зазнав переслідувань на батьківщині. У 2019 році переїхав жити в Україну та отримав тут політичний притулок. У лютому та березні 2022 року, ризикуючи життям, врятував понад 200 людей з окупованих російськими військами міст та сіл на Київщині. Став прототипом головного героя фільму "Буча". Співзасновник благодійного фонду Bucha Help. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір