Живе спілкування та навчання онлайн: як організували навчальний процес у селі Мотижин на Київщині

Освітній центр у Мотижині. Скриншот: kanaldim.tv

Село Мотижин на Київщині впродовж місяця потерпало від звірств росіян під час окупації. Від російських снарядів постраждало чимало будинків, а також місцевий ліцей. Зараз пошкоджені приміщення чекають на капітальний ремонт. Тим часом діти мають доступ до цифрових платформ навчання, адже в Мотижині відкрили освітній центр, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Село Мотижин на Київщині стало відомим на весь світ через звірства росіян. 27 лютого 2022 року ворожі танки заїхали на територію громади й впродовж місяця тероризували місцеве населення.

Російські окупанти закатували старосту села Ольгу Сухенко, її чоловіка і сина та ще майже 30 українців. Окупанти щодня гатили по громаді з мінометів і артилерії. Дивом вціліли помешкання в центрі села та приміщення сільської ради.

"Повністю зруйнованих 20 будинків, пошкоджено — 118. У нас ставлять модульні будиночки людям, які залишилися без даху над головою. Інші жителі села за можливості ремонтують власні помешкання", — повідомив староста села Микола Курач.

Від російського снаряда постраждав і місцевий ліцей, який працював понад півстоліття. Вибуховою хвилею пошкодило вікна та двері, загорілися приміщення актової зали. Коридори навчального закладу почорніли від кіптяви й диму.

Нині пошкоджені приміщення чекають на капітальний ремонт. Аби діти змогли отримати доступ до цифрових платформ навчання в Мотижині відкрили освітній центр, допомогли благодійні організації SAVE THE CHILDREN та "Істок".

Освітній центр відкрили у березні. Він працює без вихідних. Його відвідують діти не тільки шкільного віку, а й дошкільнята.

Навчальний центр оснащений ноутбуками, планшетами та проєкторами для перегляду матеріалів на широкому екрані. Тут можна навчатися онлайн, виконати домашнє завдання, з користю провести час за розвивальними іграми або ж відвідати майстер-класи.

Живе спілкування дітям дуже потрібне, особливо зараз, під час війни, коли всі українці перебувають у хронічному стресі. Спільна творча робота вчить бути уважними до однолітків та згуртованими.

"Спочатку робили акцент на настільні ігри та активності, але зрозуміли, що діти сумують за прикладним мистецтвом. Дехто працює у техніці квілінг. Такі заняття покращують дрібну моторику, виховують терпіння", — резюмувала фасилітаторка освітнього центру Мотижинської громади Юлія Клименко.

В освітньому центрі намагаються організувати роботу так, щоб діти могли відірватися від жахливих реалій, навчилися позитивно мислити, росли здоровими та щасливими.

Читайте також:

Прямий ефір