Зберегли виплати та дали можливість вчитися: як у Франції прийняли українських біженців

Як живуть українці у Франції. Скриншот: kanaldim.tv

Франція прийняла 120 тисяч переселенців з України й надала їм можливість отримувати соціальні пільги. Українці досі отримають соціальні виплати. Більшість біженців прагне працевлаштуватися. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Тимчасовий захист у Франції надає соціальні пільги, а також безплатне медичне страхування та освіту. Допомагають і з працевлаштуванням. Франція і досі виплачує соціальну допомогу усім тим, хто не знайшов роботу — 200 євро на кожного і додаткові виплати.

"Також Франція надає часткову компенсацію за житло. Якщо у вас є контракт на квартиру, держава частково покриє ці витрати", — пояснила організаторка співпраці та обміну між школами України та Франції Інна Нево.

Країна зацікавлена, щоб українці якнайшвидше інтегрувалися. Для цього спочатку повномасштабного вторгнення було багато мовних курсів як державних, так і приватних. Є вони і зараз.

Усі українські школярі у Франції зобов'язані навчатися. Студентам дозволили вступати до вищих навчальних закладів нарівні з місцевими абітурієнтами.

Французи — працьовиті люди. Навіть у декрет тут ідуть не на кілька років, а на кілька місяців. Бо не хочуть випадати з соціального життя, та й рахунки оплачувати легше, коли у сім'ї працюють двоє.

Французи вміють розділяти робочий час і особистий. Часто їздять на відпочинок і навіть не подумають почитати робочу пошту у вихідний.

У Франції чи не усі послуги можна отримати тільки після підписання відповідного контракту. Щоб користуватися мобільним зв'язком, потрібно підписати контракт з оператором, інтернетом — з провайдером.

Щоб розірвати контракт, треба дотриматися процедури — написати листа та повідомити про свої наміри. Цей офіційний лист зазвичай надсилають на електронну пошту і чекають відповіді від представника компанії.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір