Запуск ринку землі — як проходить онлайнреєстрація права власності, пояснили в Мін'юсті

Иллюстративное фото: pixabay.com

У зв'язку із запуском ринку землі українцям, які володіють земельними ділянками, потрібно внести ці відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Зробити це можна за допомогою онлайнреєстрації права власності. Про це розповіла заступниця міністра юстиції України Ольга Оніщук у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

"Коротко поясню, що таке онлайнреєстрація. У кожної людини є документи на нерухомість. На землю, на квартиру. Поки ми не оцифруємо всі ці дані та не внесемо їх до реєстру, будуть відбуватися підробки документів і буде відбуватися так зване рейдерське захоплення в реєстрах. Тому для того, щоб себе убезпечити, обов’язково потурбуйтеся про те, щоб ці дані внести до реєстру", — зазначила Оніщук.

За її словами, зареєструвати земельну ділянку можна за допомогою реєстратора або нотаріуса, а також онлайн — на сайті Держгеокадастру.

"Завдяки цьому пілотному проєкту ви, лежачи на дивані, зможете зі свого смартфона відправити заявку, яку отримає реєстратор, обробить її. Далі ця заявка піде на БТІ, тобто в архів — туди, де перебувають відомості про підтвердження вашого права власності. Після того, як БТІ дасть відповідь, що це право власності зареєстровано за вами, тільки після цього державний реєстратор закінчує таку реєстрацію. Ви онлайн зможете оплатити адміністративний збір і онлайн подати заявку", — додала Оніщук.

Повна версія інтерв'ю: Як захистити свою власність після запуску ринку землі: "Официальный разговор" з Ольгою Оніщук

Раніше повідомлялося, що уряд представив територіальним громадам план ефективного управління українськими землями, який допоможе наповнити місцеві бюджети після запуску ринку землі.

Прямий ефір