Захист для військових: як працює ініціатива "Поліські броніки" із Житомира

Сергій Хоменко. Скриншот: kanaldim.tv

Житомирські волонтери із перших днів повномасштабного вторгнення забезпечують військових захисним спорядженням. Ініціатива БФ "Переможемо" за два роки роботи передала на передову понад півтори тисячі бронежилетів. Перші плити були недосконалими, однак із кожним разом їх покращували, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Ініціатива благодійного фонду "Переможемо!" за два роки роботи безоплатно передала на передову понад півтори тисячі бронежилетів. 

"Наша найдосконаліша модель — це чотириточкова система швидкого скидання бронежилета. Це наша плита, сертифікована державою. Рівень захисту четвертий, але по відстрілах, ми гарантуємо, що це найвищий шостий клас", — повідомив інженер, засновник ініціативи "Поліські бронікі" Сергій Хоменко. 

В перші дні повномасштабного вторгнення інженер Сергій Хоменко хотів вступити до лав тероборони, але щоразу отримував відмову, тож знайшов інший спосіб бути корисним країні. Разом з другом — адвокатом Вадимом Хоруженком, почали виготовляти бронеплити. 

"Перші плити виявилися міцними, але дуже важкими. З ними було важко працювати. Звичайно, не було дуже комфортно воїну. За два тижні ми знайшли можливість та перейшли на якісний матеріал, який відповідав всім міжнародним та НАТОвським стандартам", — пояснив інженер Сергій Хоменко. 

У виготовленні бронежилетів почало допомагати подільське виробництво, яке за мирних часів займалося ґрунтообробною технікою. Серед їхніх партнерів було австрійське підприємство, яке постачає до України якісний метал. 

"Партнери негайно перепрофілювалися та стали поставляти підприємству якісну сталь. Полегшену та міцну, з якої почали виробляти плити. Спочатку вони не мали каучукового прошарку та анти шрапнельного покриття. Доводилося закуповувати необхідні матеріали й доробляти захист самостійно", — продовжує Сергій Хоменко. 

Нині виробництву вже налагодило технологічний процес і передає у штаб благодійного фонду готові бронеплити з сертифікатом державної якості. Це четвертий клас захисту. Плитоноски волонтери відшивають самостійно. Далі на базі фонду споряджають бронежилет маленькими подарунками. 

"До кожного бронежилета ми завжди додаємо дитячий малюнок. До задньої плити ми додаємо дитячі сувеніри. Обов'язково лялька-мотанка та інші обереги", — каже Сергій Хоменко. 

Щотижня волонтерам вдається виготовити й передати від 10 до 30 бронежилетів. Собівартість одного — 3 200 гривень, але бійцям їх надають безплатно. Це вдається завдяки донатам та школярів, які збирають кошти на ярмарках. 

"За час різдвяних ярмарків вони перерахували 230 000 гривень. До цього були разові перекази від шкіл від восьми до 40 000 гривень", — резюмував Сергій Хоменко.  

Нещодавно Сергій разом з фаховими археологами видав науково-популярну книгу про пам'ятки часів Київської Русі. Кошти від продажу примірників також йдуть на підтримку ЗСУ. Також Сергій залучив до волонтерської роботи дружину, яка пише картини. Одна картина — один бронежилет. Нині волонтери фонду працюють над новими ідеями та ініціативами, щоб і надалі забезпечувати воїнів необхідним захистом. 

Читайте також: Протимінні "Павуки" — розробка українця Ігоря Єфименка

Прямий ефір