Західна зброя в Афганістані опинилась у руках ворога, в Україні цього не станеться, — Єрмак

РСЗВ HIMARS. Фото: Тelegram

За військовою допомогою, що надходить до України, ведеться жорсткий контроль щодо її використання на фронті. Про це керівник Офісу президента України Андрій Єрмак написав у своїй колонці для американського журналу новин Newsweek, повідомляє "Дом".

Він повідомив, що після 2001 року Сполучені Штати, їхні союзники та партнери направили до Афганістану та Іраку військової техніки на сотні мільярдів доларів.

"На жаль, частина цієї допомоги опинилася в руках ворога. В Україні цього ніколи не станеться, бо Україна вже продемонструвала те, чого немає в жодній із цих країн, — бажання боротися за себе", — наголосив Єрмак.

Керівник ОПУ нагадав, що початковий план Кремля — захопити Київ за кілька днів — провалився. Хоча навіть деякі західні урядовці передбачали, що російським військам легко буде розбити українську столицю.

"Озираючись назад лише на кілька місяців, дивно бачити, наскільки недолугими були ці прогнози. Україна рішуче виграла битву за Київ і доблесно кидала виклик іншим воєнним очікуванням з березня, попри те, що безжалісна російська армія значно перевершувала її в чисельності та озброєнні", — зауважив він.

Єрмак наголосив, що Україна не змогла б досягти такого успіху без безпрецедентного рівня військової допомоги з боку США та європейських союзників.

Наприклад, постачання із США до України високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS ("Хаймарс") дозволило Збройним силам України вразити сотні високопріоритетних російських цілей, які раніше були поза досяжністю, включаючи контрольні точки противника, командні центри та склади боєприпасів у глибині окупованих Росією територій.

"Оскільки росіяни продовжують ескалацію війни на виснаження проти України, заява адміністрації Байдена від 8 серпня 2022 року про виділення ще 1 млрд дол. на допомогу у сфері безпеки є довгоочікуваною новиною для українських солдатів, які протидіють російській агресії", — додав очільник ОПУ.

Єрмак акцентував, що стосовно західного озброєння, що постачається, введені рівні контролю та підзвітності. А також:

  • на міжурядовій основі президент України Володимир Зеленський та його команда радників регулярно зустрічаються з представниками країн, які надають цю допомогу, щоб звітувати про те, де і як ця допомога використовується;
  • у Верховній Раді України створено спеціальну комісію з моніторингу та контролю за всією іноземною допомогою, яка надається Україні. До складу комісії входять представники кожної парламентської фракції;
  • делегати Верховної Ради майже щотижня проводять віртуальні зустрічі зі своїми колегами з Європи, щоб забезпечити законодавчі органи необхідною інформацією для виконання своїх наглядових функцій;
  • український уряд організовує брифінги для відповідних комітетів Конгресу США з нагляду за допомогою у сфері безпеки.

"У Міністерстві оборони України створено спільний інформаційний центр для забезпечення єдиної інформаційної політики у військовій сфері, забезпечення громадськості об'єктивною інформацією щодо ситуації на передовій. Центр також прискорює акредитацію журналістів та інших уповноважених осіб, щоб вони мали доступ до обладнання, коли воно прибуває до України та коли воно розгортається на передовій", — додав Єрмак.

Прямий ефір