Як зробити групову терапію більш дружною і цілющою: проєкт "Як ти, брате?" випустив восьмий посібник
Згідно зі статистикою 2022 року, психологічної допомоги потребували 57% населення України. Сьогодні тим паче у військових та цивільних постають питання, як спілкуватися один з одним, а які теми оминати. З відповідями допомагає розібратися волонтерський проєкт "Як ти, брате?" Нещодавно вийшов їх восьмий посібник "Група підтримки" про те, як зробити групову взаємодію більш дружною і цілющою. Більше розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".
За майже два роки повномасштабної війни в Україні психологічні травми отримали десятки тисяч військових і сотні тисяч цивільних. Згідно зі статистикою 2022 року психологічної допомоги потребували 57% населення, однак лише 3% звернулися до лікарів.
"Насправді зараз психологічної допомоги потребують майже всі. Щоб надати таку допомогу не вистачить психологів на всіх. Єдине надійне джерело ресурсу — це люди, які поруч, і ми самі. Ми можемо вислухати і цим допомогти, підтримати", — говорить психотерапевт і засновник волонтерського проєкту "Як ти, брате?" Антон Семенов.
Сьогодні і у військових, і у цивільних українців гостро постають питання: як спілкуватися одне з одним, як не торкатися болючих тем, про що можна запитати, а про що не варто, як і чим допомогти. Відповіді на них дає волонтерський проєкт "Як ти, брате?".
"Якщо ми говоримо загалом про проєкт "Як ти, брате?", то він не міг не бути розпочатий. Коли ми почали спілкуватися з військовими, вони стали ставити запитання і запрошувати допомогу, яку ми просто не могли надати, бо не мали відповіді. Як заговорити з людиною, яка отримала травматичний досвід і як їх допомогти, якщо людина, яка хоче надати цю допомогу, взагалі не має психологічної освіти? Чи можна щось зробити?", — каже Антон Семенов.
Команда проєкту "Як ти, брате?" вирішила робити зручні кишенькові посібники, що містять прості та дієві алгоритми взаємодії в різних ситуаціях. У невеликих книжках зібрані найкращі практики того, як зберегти стосунки і підтримати одне одного під час війни. "Групи підтримки" — вже восьмий посібник проєкту.
"Він про те, як зробити будь-яку групову взаємодію більш дружньою, цілющою, щоб люди могли там відкритися, поділитися своїми переживаннями і фактично отримати психологічну допомогу. Це як інструкція для військових "Як правильно зарядити міномет", щоб він правильно стріляв і влучив туди, куди потрібно. Чітка, конкретна практична інструкція", — пояснює засновник проєкту.
Презентація восьмого посібника проєкту "Як ти, брате?" відбулась у Київській академії патрульної поліції. Для молодих поліцейських і викладачів освітнього закладу досвід спілкування з професійним психотерапевтом та ознайомлення з новим посібником також став дуже корисним, адже може допомогти як на роботі, так і в особистому житті.
Посібник "Групи підтримки" — це універсальна психологічна карта, завдяки якій можна допомогти одне одному впоратись із викликами війни. Його використовують не лише військові та їхнє оточення, а й великий бізнес. Посібник допомагає налагодити зв'язки у колективі і зробити адаптацію людей, котрі повернулися з фронту, більш легкою та комфортною.
За два роки команда "Як ти, брате?" розповсюдила понад 100 000 психологічних посібників. Отримати їх може кожен охочий. Для цього треба зробити замовлення на сайті проєкту або ж просто завантажити електронну версію. Посібник безкоштовний.
Читайте також: Проєкт "Як ти, брате?" формує посібник для бойових медиків: деталі розкрив психолог Антон Семенов