Як емігрант допомагає українським біженцям у США
Орест Крамарчук — емігрант з України у 2 поколінні. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну він почав підтримувати біженців. Зокрема, працевлаштовував українців в крамниці, пекарні та ресторані. Деталі — у сюжеті "Ранку Вдома".
Ця історія розпочалася майже 70 років тому. Тоді родина Крамарчуків вирушила з України до Сполучених Штатів Америки. Їхали з порожніми кишенями, проте з великою мрією — побудувати щасливе й вільне життя. Нині вже друге покоління Крамарчуків допомагає втілити в реальність мрії та сподівання інших українців.
"Мої батьки втекли від радянської влади на початку Другої світової війни. Все, що вони тоді мали, помістилося у невеликому плетеному кошику. Я народився вже тут, у Міннесоті, й досі до нашого магазину заходять вдячні емігранти, яким мій батько колись допоміг. Зокрема, дав першу роботу у їхньому новому житті в Америці", — пригадав власник Kramarchuk's Орест Крамарчук.
Коли Орест Крамарчук почув про повномасштабне вторгнення Росії в Україну, відразу ж взявся допомагати українцям. Організував збір коштів і дав можливість працювати переселенцям у родинних крамниці, пекарні та ресторані.
"Це Олег, він з Маріуполя, з того самого чудового міста, яке Путін зрівняв з землею. Олег вчить наших співробітників секретам української кухні. Я радий, що він знайшов у Міннеаполісі новий дім", — додав Орест Крамарчук.
Загалом у Kramarchuk's — великій компанії, яку в 1954 році побудували Василь та Ганна Крамарчуки, працює 13 українських біженців. Історія кожного з них нагадує Оресту Крамарчуку непросту історію еміграції його батьків. Чоловік говорить, що не міг стримати сліз, коли слухав про долю українців, які втратили свої домівки, рідних і вимушені були розпочинати життя з нуля у чужій країні.
Міннеаполісу надзвичайно пощастило, адже українські переселенці талановиті, комунікабельні і відповідальні. Так вважає Орест Крамарчук та інші його колеги-бізнесмени. Зараз українська діаспора міста допомагає землякам пропонуючи спонсорство, оплачуючи перельоти та сприяючи якнайшвидшій адаптації.
Також цікаво: Меценат оплатив навчання п'ятьох українців у престижному коледжі у Пенсильванії