Внесок союзників у перемогу України — оцінки з Кабміну (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: kanaldom.tv

Канада виділить Україні 350 млн дол. кредиту на пільгових умовах. Туреччина, Чехія та Литва зобов'язалися допомогти відновити українську інфраструктуру після закінчення бойових дій. Нові напрямки співробітництва Україна обговорює з Великою Британією, а США готує черговий пакет воєнної допомоги. Члени українського Кабміну високо оцінюють підтримку міжнародних партнерів, повідомляє "Дом".

Україна та Велика Британія оновили угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство. Документ спрощує взаємний доступ до ринку публічних закупівель.

"Оновлення угоди про політичну співпрацю, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії є дієвим доказом активної взаємодії Києва та Лондона у торговельній та економічній сферах, незважаючи на продовження російської агресії проти України", — наголосила перша віце-прем'єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Чехія заявила про готовність допомогти Україні відновлювати території, що постраждали внаслідок бойових дій. Під свій патронаж візьмуть частину Дніпропетровської області, яка зараз активно обстрілюється російською армією. З початку повномасштабного вторгнення РФ Чехія надала Україні і гуманітарну, і фінансову, і військову допомогу.

"Ми цінуємо внесок Чехії у забезпечення єдності Євросоюзу і ми вдячні за вашу підтримку спільного рішення ЄС щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Українська сторона виходить із того, що під час чеського головування в ЄС протягом липня — грудня 2022 р. буде досягнуто всіх передумов, необхідних для початку Україною та ЄС передвступних переговорів", — зазначила Юлія Свириденко.

Відновлювати інфраструктуру Україні допоможе і Туреччина. Відповідний меморандум сторони підписали 18 серпня у Львові.

"Ми вдячні турецьким партнерам за наміри співпраці з відновлення зруйнованої Росією інфраструктури. Сприяє цьому і великий досвід участі турецького бізнесу у будівництві доріг та мостів. Зокрема, це стосується наших мегапроєктів — Запорізького та Кременчуцького мостів. Ми знаємо турецький бізнес як надійного партнера, тому розраховуємо, що вже зовсім скоро вийдемо на конкретні практичні результати спільного відновлення. Уже найближчим часом буде створено спільну робочу групу з відновлення, де опрацьовуватимемо механізми залучення турецьких інвестицій, а також розвиватимемо конкретні проекти для співпраці", — зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Від Канади Україна вже отримала 350 млн дол. кредиту на пільгових умовах. Кошти надані через механізм адміністративного рахунку Міжнародного валютного фонду.

"Вдячний уряду Канади та особисто заступниці прем'єр-міністра та міністерці фінансів Канади Христі Фріланд за безкомпромісну підтримку України у цей найскладніший для нас історичний період. Виручені кошти дозволять підтримати населення України та наблизити перемогу над агресором", — подякував міністр фінансів України Сергій Марченко.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 17 серпня провів телефонну розмову із державним секретарем США Ентоні Блінкеном. Основна тема бесіди — надання Україні військової допомоги.

"Зброя була в центрі уваги моєї розмови з державним секретарем США Ентоні Блінкеном: ми скоординували її подальші поставки зі США та партнерів. Військова допомога Україні скорочує війну і залишається найкращою інвестицією у довгострокову безпеку Європи та миру. Вдячний за непохитну підтримку США", — наголосив Дмитро Кулеба.

А в п'ятницю, 19 серпня, стало відомо, що США виділять Україні ще 775 млн дол. на предмети оборонного призначення та послуги Міністерства оборони, а також військову освіту та підготовку українських військових. Відповідний указ підписав президент США Джо Байден. За даними американських ЗМІ, які посилаються на Пентагон, у пакеті нової допомоги будуть боєприпаси для HIMARS ("Хаймерс"), 16 гаубиць калібру 105 мм і 36 тис. снарядів до них, 15 безпілотників ScanEagle, протилокаційні ракети HARM, 1000 важких протитанкових ракет TOW, 1000 протитанкових комплексів Javelin та транспорт.

Читайте також: "Думати лише про те, як перемогти": скільки фронтів тримають українці (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір