Військовий фермер виграє ґранти та провадить бізнес із бліндажа

Іваан Павліш. Скриншот: kanaldim.tv

Іван Павліш є справжнім прикладом воїнського духу, сміливості та підприємливості. Ветеран АТО, а нині чинний військовослужбовець, зумів не лише зберегти, але й розвинути своє фермерське господарство під час повномасштабної війни. У "Ранку Вдома" він пояснив, як вдається поєднувати службу та бізнес.

Іван Павліш — справжній приклад воїнського духу, сміливості та заповзятливості. АТОвець, а нині чинний військовий, зміг під час повномасштабної війни не просто зберегти, а й розвинути власне фермерське господарство.

"Скажу чесно, це складно. Важко було комунікувати з командою, бо люди різні. Тим паче я не мав прямого контакту з ними. В кожної якісь свої потреби, але ми пережили цей кризовий момент. Зараз все добре працює", — пояснив військовослужбовець, фермер-підприємець Іван Павліш.

35-річний Іван Павліш народився на Львівщині, закінчив юридичний факультет. До 2015 року працював помічником судді. Тоді його мобілізували. 14 місяців Іван воював на Донбасі у складі 53-ї окремої механізованої бригади. Після демобілізації вирішив змінити сферу діяльності.

"Я здобув другу вищу освіту — економічну. Став проєктним менеджером. Вивчав це на бізнес курсах для ветеранів. Паралельно запустив процедуру приватизації земельної ділянки, тобто вів різні проєкти та розвивав свій власний проєкт. Це фермерське господарство", — каже Іван Павліш.

У селі Луки, що на Львівщині, ветеран почав вирощувати сою, пшеницю, гречку, а згодом і батат. Фермер зареєстрував власну торгову марку "Бататко", розширив асортимент культур та дуже радів своїм успіхам. Однак війна знову покликала його на фронт.

"Я ветеран, був в оперативному резерві першої черги. Відповідно, в той самий день мені подзвонили з військкомату. З 25 лютого 2022 року я прийняв посаду у своїй новій бригаді, де продовжуєш службу дотепер", — додає військовий.

Того жахливого року було не до польових робіт, але вже наступного сезону захисник повернувся до проєкту. З бліндажа на нулі Іван керував роботою ферми, а завдяки новим знайомствам на службі дізнався про агро дрони та подався на грантовий конкурс від Українського ветеранського фонду.

"Я подивився бюджет конкурсу, порахував, що в принципі, якщо трохи додати своїх грошей, то проєкт можна запустити. Я був на ротаціях, було багато роботи. Ночами сидів розбираючи технічні завдання. Проєктна заявка досить широка. Треба було багато часу, щоб все гарно скласти", — веде далі фермер.

Фермеру вдалося виграти майже мільйонний ґрант. За ці кошти він придбав агродрон та інше необхідне обладнання, а на роботу почав брати ветеранів.

"Основна і дуже важлива причина, чому цей бізнес існує, це ветерани. Люди, які із перших днів мобілізувалися, люди, які тут до того були у війську та які, в принципі, зберегли нашу державність і мій бізнес зокрема. Я, як підприємець, як громадянин, розумію, що це мій обов'язок", — резюмує Іван Павліш.

Нині воїн подався на ще один ґрант, щоб масштабувати український агробізнес і допомагати країні та побратимам вистояти.

Також цікаво: Екоферма, видавництво, творча майстерня — історії трьох бізнесів, які відкрили ветерани

Прямий ефір