Перший "Ветеранський пікнік" на березі Дніпра: як проходить активна реабілітація

Ветеранський пікнік у Києві. Скриншот: kanaldim.tv

У Києві відбувся перший "Ветеранський пікнік" для українських захисників. Мотиваційний захід на березі Дніпра організували волонтери, які опікуються пораненими військовими з 2014 року. Частина воїнів ще перебуває на лікуванні, а деякі вже пройшли відновлення і повернулися до родин. На пікніку вони мали нагоду поділитися своїми історіями, досвідом, опанувати різні адаптивні види спорту та просто відпочити, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома". 

Смачні частування, активний відпочинок, патріотичні пісні у виконанні. У столичному спортивно-розважальному комплексі "Х-парк" українські захисники зібралися на перший ветеранський пікнік.

"Наша ідея полягає в тому, щоб хлопці мали можливість активно відпочивати. Більшість хлопців не знають про те, що багато видів спорту є адаптованими для людей з інвалідністю", — розповіла директорка БФ "Відродження захисників України" Тетяна Грубенюк.     

Мотиваційний захід на березі Дніпра організували волонтери, які опікуються пораненими військовими з 2014 року. За цей час вони допомогли відновитися сотням українських бійців.

"Ми допомагаємо хлопцям з травмами обличчя. Наші партнери допомагають хлопцям з ампутаціями реабілітуватися. Міжнародний фонд "Відродження" нас надихнув на те, щоб ми всі разом об'єднали цих військових. Вони поділилися своїм досвідом", — пояснила керівниця проєкту "Лікарі для героїв" Наталія Лютікова.

Частина воїнів ще перебуває на лікуванні та реабілітації, а деякі з них вже пройшли курс відновлення і повернулись до своїх родин. Тут вони можуть розповісти власні історії тим, хто опинився в такій самій ситуації.

"Коли ти бачиш приклад побратимів, це надихає. Принцип "рівний-рівному" показує, що можна навіть за відсутності кінцівки кататися на дошці на воді. Можна грати, насолоджуватися життям. Після таких зустрічей ветерани починають вірити в себе. Це пришвидшує реабілітацію", — додає Тетяна Грубенюк.    

Артем Мороз досі на службі. Він надає соціальну підтримку пораненим військовим. На пікнік прийшов з родиною.

"Пішов добровольцем на війну через пів року отримав поранення під Херсоном. Пів року була у шпиталі, в Україні, реабілітація. Потім пощастило потрапити до Америки отримав там протезування. Брав участь в трьох забігах у Центральному парку в Нью-Йорку, був на бостонському Марафоні. Брав участь у забігові ветеранів в Чикаго", — пригадує військовий Артем Мороз.

Після реабілітації Артем Мороз повернувся додому та почав навідувати хлопців у шпиталях. Він радить пораненим бійцям не падати духом будувати плани на майбутнє, йти до своєї мети не зупиняючись. За можливістю займатися спортом.

"Своїм власним прикладом доводжу хлопцям що життя не зупинилось. Можна продовжувати служити й виконувати ті обов'язки які ти здатний виконувати бойові завдання,     працювати, навчатися. Я вступив на аспірантуру, почав бігати, танцювати, брав участь в чудових проєктах на телебаченні. Якщо все складеться, то ще й на Бродвеї станцюю", — резюмував Артем Мороз.       

Подружжя Котових — Олександр та Леся теж долучилася до ветеранського заходу. Радіють, що є нагода провести разом час на природі.

Олександр захищав Донецький аеропорту 2014-му був командиром роти отримав важке поранення в голову, втратив пам'ять та можливість рухатись. Шансів на одужання було мало, та він вижив. Далі були роки відновлення стати на ноги бійцю допомогла дружина Леся.

"Ми їздили в різні реабілітаційні центри, бо я дуже хотіла відновити його рухи. Якщо раніше він навіть не орієнтувався у датах, то зараз він чітко все розуміє. Навіть англійською зі мною почав говорити", — дружина ветерана АТО Леся Котова.

Такі заходи потрібні, кажуть ветерани. Адже спілкування в колі побратимів та активний відпочинок допомагають швидше відновитися та повернутися до повноцінного життя.

Читайте також: В Україні відкриють ще 5 сучасних реабілітаційних центрів

Прямий ефір