Великою ціною обернеться для РФ нове вторгнення в Україну, заявили у Німеччині

Україна — Німеччина. Ілюстрація: zn.ua

У разі вторгнення в Україну на Росію очікують серйозні наслідки. Зокрема можуть бути введені заходи проти газопроводу "Північний потік-2". Про це сьогодні, 17 січня, на спільному брифінгу з очільником МЗС України Дмитром Кулебою заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Бербок наголосила, що у Німеччині стурбовані ситуацією з безпекою в Україні. Територіальна цілісність Української держави не є предметом обговорення, зазначила очільниця МЗС Німеччини.

"Нова агресія РФ матиме велику ціну. Ми готові провести серйозний діалог із Росією, оскільки дипломатія є єдиним прийнятним шляхом, щоби розрядити дуже напружену ситуацію", — сказала Бербок.

Вона нагадала, що процес сертифікації газопроводу поки що припинено.

"Ми, враховуючи цей проєкт, маємо геополітичні нюанси. Про це ми говоримо весь час. Тому ми підтримуємо спільну заяву Німеччини зі США, що якщо ескалація з боку РФ продовжуватиметься, то вживатимемо відповідних заходів", — заявила Бербок.

Читайте також: Скорочення постачань, рекордно високі ціни — шантажувати Європу газом знову намагається Росія (ВІДЕО)

Нагадаємо, на думку заступника директора українського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайла Самуся, підвищення цін у Європі на російський газ дозволяють Кремлю використати прибутки у військових цілях, зокрема — для організації військових навчань поблизу кордонів України.

Прямий ефір