Важлива сторінка в історії України: про значення скверу Піонерів Авіації нагадали у КПІ ім. Сікорського  

Пам'ятник підкорювачам неба у сквері Піонерів Авіації. Скриншот: kanaldim.tv

На території Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського з'явився сквер Піонерів Авіації й скульптура молодого студента-інженера. Юнака, який запускає в небо модель літака, створив заслужений художник України Анатолій Валієв. Сквер у КПІ полюбили не лише студенти КПІ, а й гості столиці. Як виглядає місце де народжувалась історія світової авіації бачили журналісти "Ранку Вдома".

Сам тут 100 років тому випробовували перші літальні апарати Ігор Сікорський, Сергій Корольов, Костянтин Калінін, брати Касьяненко. Саме на честь перших авіаконструкторів України у КПІ ім. Сікорського побудували сквер Піонерів Авіації, який прикрасила бронзова скульптура юнака інженера.

"На цьому місці, вони займалися збіркою і випробуванням. Ми дізналися про це з архівів. У нас виникло бажання позначити це місце, адже тут зароджувалася авіація нашого краю. Якраз звідси вийшла видатна плеяда авіаторів, конструкторів ракетобудування, космосу. Ми вважаємо, що відтворення цього місця і цієї історичної сторінки є важливим не лише для нашого університету, а й для нашої країни", — сказав ректор КПІ ім. Сікорського Михайло Згуровський.

Пам'ятник першим авіаторам КПІ встановлено з нагоди відзначення 125-річчя університету за підтримки міжнародної компанії Ajax Systems. На відкритті виступив її засновник, випускник КПІ Олександр Конотопський.

"Ми не можемо забувати історію університету. Сьогодні дуже важливою є робота авіаторів і конструкторів та інженерів. Під час війни ця набула нового сенсу. Цей молодий хлопець тримає класичний літачок. А зараз інженери-авіатори будують створюють різні потрібні на фронті та в цивільному житті речі", — відзначив меценат, засновник компанії Ajax Systems Олександр Конотопський.

Автором монумента є творець ще кількох артоб'єктів на території КПІ — заслужений художник України Анатолій Валієв.

"Скульптура — це узагальнений образ студентів початку XX сторіччя, які захоплювалися авіацією й фактично стали піонерами українського авіабудування. Тут відтворено одяг і аксесуари того часу, але студентський мундир не в змозі обмежити рухів молодої людини. Зокрема, ініціативи, динаміки і прагнень сягнути неба. Пам'ятник повинен нагадувати про те, що мрії можна і треба втілити в життя. Для цього слід лише багато та наполегливо працювати", — резюмував скульптор Анатолій Валієв.

Побачити нову скульптуру на власні очі та надихнутися досягненнями перших українських конструкторів може кожен охочий. Сквер Піонерів Авіації розташований за головним корпусом КПІ. Вхід до нього вільний.

Читайте також:

Прямий ефір