"УкрЛіт" від MEGOGO — аудіокниги українською мовою: інтерв'ю з менеджеркою проєкту Катериною Котвіцькою та маркетинг-директоркою медіасервісу Валерією Толочиною

Валерія Толочина та Катерина Котвіцька. Скриншот: kanaldim.tv

Медіасервіс MEGOGO запускає проєкт "УкрЛіт". Понад 250 творів зі шкільної програми в аудіоформаті доступні охочим безплатно. Як виникла ідея створити такий проєкт та хто з відомих українців до нього долучився. Про це у "Ранку Вдома" говорили із менеджеркою напрямку MEGOGO Audio Катериною Котвіцькою та маркетинг-директоркою Валерією Толочиною.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Розкажіть, будь ласка, як взагалі з'явилася ідея створення цього проєкту? Яка його головна мета?

Толочина: Наш відділ досліджень звернув увагу на те, що люди шукають аудіокниги українською. Попит високий, а пропозицій — мало. Тим паче дуже багато людей перейшли на українську мову і прагнуть слухати книги та подкасти українською. Третій чинник — українські діти, у яких зовсім інший патерн сприйняття інформації. Для них нормально поєднувати прогулянку з прослуховуванням книги. Ми зрозуміли, що настав слушний час для розвитку цієї ніші. Торік почали, а вже зараз презентуємо проєкт "УкрЛіт".

Хто реалізував цей проєкт?

Котвіцька: Насправді це велика кількість людей. Це близько 20 голосів дикторів. Ну і шалена кількість людей, які працювали над тим, щоби скоординувати цей проєкт. До речі, на медіасервісі MEGOGO понад 70% користувачів цікавляться онлайн освітою. Це теж було поштовхом для нас. Далі були дослідження, яке свідчило, що діти стають щасливішими, коли слухають аудіо. Це ще більше нас мотивувало. Ми вирішили сформувати патерн споживання освітнього контенту. Дати можливість прослуховувати ліцензійний контент, бо в мережі багато неякісного піратського контенту.

Які твору увійшли до бібліотеки проєкту? За яким принципом їх відбирали?

Котвіцька: Зараз це 250 творів, які включені до освітньої програми середніх шкіл з 5 до 11 клас.  Ми прагнемо розширювати бібліотеку. Зокрема, додавати власне книжки й твори, які входять в поглиблений рівень вивчення української літератури, і твори, які рекомендовані для позакласного читання. Ми працюємо над тим, щоби це був мікс контенту: уривки, повні версій творів, перекази. Тобто це проєкт, який ми плануємо постійно розширювати, доповнювати й працювати з ним. До речі, це корисно не лише для дітей, а й для дорослих. Багато чого змінилося і є твори, які українцям варто перечитати.

Толочина: Дійсно, є така модель поведінки, коли дітям простіше послухати твір, замість того, щоб читати його. Ми заручилися підтримкою Міністерства освіти й науки України, провели дослідження, що слухання аудіокнижок навпаки стимулює читати. Найперший формат передачі інформації — розповідь. Гарна розповідь спонукає дитину читати, хоч це вже візуально-інтелектуальна робота. Міністерство освіти та Міністерство цифрової трансформації підтримали наш проєкт, і "Дія. Освіта", як додаткове навчання і як додаткові матеріали. Адже після того, як ти прочитав книгу, ти можеш прослухати коротку версію, аби згадати усі деталі твору.

Хто озвучував книги?

Котвіцька: В нас є зіркові диктори і професійні диктори, голоси, яких ми також багато чуємо, але вони, можливо, менш медійні. Серед зіркових:  Володимир Дантес, Роксолана, Alyona Alyona, Олександр Педан. Серед професійних дикторів — Роман Куліш, Павло Буковський, Артем Баяюн. Насправді там дуже величезна команда.

Толочина: Ще додам, що у нас є й українські актори, наприклад, Григорій Баклан. Є режисер Антоніо Лукіч. Ми так хотіли показати ще українців творчих професій, що в нас були й співаки, і артисти, музиканти, телеведучі.

Як скористатися цією аудіобібліотекою?

Толочина: Для нас було дуже важливо зробити цей проєкт безплатним для всіх українців в усьому світі. Ми відкрили цей контент в додатку MEGOGO.

Котвіцька: Це дуже корисно та зручно. Особливо в умовах дистанційного навчання або гібридного, адже зараз понад дві з половиною тисячі українських шкіл навчаються у таких форматах. Нам важливо було запустити цей проєкт напередодні нового навчального року, щоб всі учні могли через мобільний телефон або планшет споживати цей контент.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір