Український квітучий папір замовляють у ЄС, США та Австралію: як працює екологічне виробництво у Броварах

Листівки з квітучого паперу. Скриншот: kanaldim.tv

Сім'я Силків із Броварів запустила унікальне виробництво паперу, із якого проростають квіти, зелень та навіть овочі. Компанія "Паперія" використовує паперові відходи з підприємств, як сировину. Їх двічі подрібнюють до стану порошку, додають насіння рослин, воду і формують листки. Такий квітучий папір замовляли навіть представники ООН, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Папір, з якого проростають квіти, зелень та навіть овочі виробляють у Броварах, Київської області. Створювати такий продукт вирішив Артем Силко. Цей бізнес бореться із забрудненням навколишнього середовища.

"Через соцмережі дізнався про закордонну екорозробку — квітучий папір. Мені довелось вивчати приклади виробництва такого паперу в світі. Це Індія, Велика Британія, Іспанія та ще кілька країн", — розповів співзасновник компанії "Паперія" Артем Силко.

Артем Силко організував домашню майстерню і взявся експериментувати. Так народилася компанія "Паперія". Для виробництва використовують паперові відходи з підприємств. Їх двічі подрібнюють до порошкоподібної маси, додають насіння рослин, воду і за допомогою рамки формують листи.

"Потім треба забрати воду, тоді це вже схоже на папірець. Потім його відправляють у сушку. Кілька годин у сушці й маємо готовий квітучий лист. Це не обрізані листи. Вони трошки більше формату А3. Потім ми їх обрізаємо та виходить два аркуші формату А4. Відправляємо їх в друк, після чого маємо листівки", — продовжує Артем Силко.

Для друку компанія використовує струменеві принтери, які наносять на листи фарбу без нагрівання. Бо високі температури шкодять насінню. Також принтери — на водній основі, тому нешкідливі.

Квітучий папір розкладається всього за кілька днів. Після посадки в ґрунт з нього виростають найрізноманітніші рослини: чорнобривці, мак, портулак, петунії, фіалки, волошки, льон, лаванда, ромашка, баклажан, помідор, морква, рукола.

Такий папір — це чудова альтернатива ламінованому, який може розкладатися аж до 100 років. "Паперія" хоче заохотити якомога більше українських підприємців дбати про довкілля та перейти з ламінованого паперу на перероблений квітковий.

Артем Силко. Скриншот: kanaldim.tv

Зараз виробництво може друкувати до тисячі листів квітучого паперу щодня. Серед замовників "Паперії" виробники косметики, одягу, свічок, медичні компанії, автозаправні станції та навіть ООН.

"Це була конференція саме ООН, вони в нас купували бейджики. Всі гроші, які отримали від цього замовлення, передали волонтерам. Таким чином ООН теж доклалася до нашої перемоги", — резюмував Артем Силко.  

Для тих, хто хоче придбати продукцію в роздріб, в Артема є проєкт "Квітуча канцелярія". Серед цікавинок — підставка для ручок, в якій росте стабілізований мох, олівець, в якому замість гумки капсула з насінням рослин, квітучі листівки та свічки. Топ продажів — квітучий календар. Тут є 12 видів насіння. Тож з кожного місяця можна виростити своє насіння

Наразі родина Силків — єдині виробники квітучого паперу в Україні. Їхню продукцію замовляють з-за кордону. Зокрема, ЄС, Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Канада та навіть Австралія. Та все ж папери орієнтуються на вітчизняний бізнес, щоб зробити рідну країну чистішою.

Також цікаво: Посуд та свічки із кавової гущі: як працює український екобренд Rekava

Прямий ефір