Український бренд виготовляє крісла, схожі на справжніх овець

Крісла оббиті натуральною карпатською вовною. Скриншот: kanaldim.tv

Український меблевий бренд Kint і мануфактура вовняних виробів Gushka представили перший спільний проєкт — колекційні крісла Puffa m4 stranded та Puffa m4 brushed. Це крісла в оббивці з натуральної карпатської вовни, які виконали в двох автентичних техніках. Крісло Puffa m4 stranded зробили в гуневій техніці — це метод накладання пасм у гладкій техніці. Візуально вона має об’ємніший вигляд. Вовну для другого крісла Puffa m4 brushed вкладали шляхом ручного розчісування у традиційній гладкій техніці. Для одного крісла карпатським перукарям потрібно обстригти щонайменше вісім овець. Про сам проєкт та відновлення гуцульських традицій, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Для того, щоб "одягнути" одне крісло бренду Kint, карпатським перукарям потрібно постригти щонайменше вісім овець. З цією шерстю працюють майстри іншого українського бренду — Gushka.

"Нитку, яку ми використовуємо для ткання, ми виготовляємо самостійно, вручну. Для нас прядуть її жінки пальцями на старому веретені. Після того виріб проходить етап ткання на верстаті. Здавалось би, що цим мав би закінчитись процес, але після того цей виріб має ще потрапити у валило",— розповіла співзасновниця, маркетологиня та дизайнерка майстерні Gushka Дарина Луканюк.

Валило — це така собі пральня на гірській річці, де матеріал умивається в чистих потоках самих Карпат.

"Після того виріб висушується. Потім протягом кількох годин його очищають від різних гілочок та листочків. Після чистки вже зшивається сам чохол, і тоді вже переходять до етапу саме натягування на каркас", — пояснила Дарина Луканюк.

Дарина Луканюк відроджує унікальне гуцульське ремесло — ліжникарство. Вовняні килими, ковдри, доріжки, пледи та подушки, виготовлені вручну за українськими традиційними техніками, розлетілися по різних країнах світу.

"Зараз працюємо над лінійками меблів та одягу. Експериментуємо. Часто вовну використовуємо для виготовлення вивісок для магазину чи в обшивці стін, для виготовлення панно. Вчимося використовувати вовну по-новому", — ділиться Дарина Луканюк.

Нещодавно з власною ідеєю до мануфактури Gushka звернувся український меблевий бренд kint. Так з'явилася лінійка унікальних крісел-овець.

"Приблизно пів року пішло на виготовлення перших прототипів, тестування їх. Ми спочатку виготовили один сегмент, натягнули на нього, скажімо, цей матеріал з вовни, зробили деякі там поправки. Вже потім адаптували весь цей чохол на все наше крісло", — пояснив креативний директор бренду Kint Максим Войтенко.

Окрім гуневих, до колекції увійшли чесані крісла.

"Це традиційна техніка саме ліжника, ліжника такого пледа, з якого пішло це ремесло ліжникарство. Коли просто полотно виткане на верстаті, його такою щіткою з металевими зубцями вичісують, тому називається чесана. Вона робиться така м'яка, як шерсть якоїсь тваринки", — резюмувала Дарина Луканюк.

Засновник меблевого бренду Kint Максим Кулік показав журналістам "Ранку Вдома" те, що знаходиться під вовною.

"Це фанерний каркас, обтягнутий поролоном. Він тут по-хитрому сконструйований, бо є свій дизайн, своя форма, радіусний напіввалик. Тут у нас також радіус. Тобто це складається в фанерний каркас, клеїться поролон, клеїться напіввалик і обклеюється синтапоном, щоб форма стала більш пухка. Одним з викликів став підбір щільності.  Треба було зробити так, щоб на стільчику було комфортно сидіти, але тим самим, щоб поролон тримав форму і з часом не деформувався, не просідав", — показав засновник меблевого дому Kint Максим Кулік.

Усі меблі в майстерні Максима виготовляють за ескізами українських дизайнерів. Бренд бере участь у міжнародних виставках, щоб популяризувати роботи наших митців. Колаборація з Gushka стала поєднанням традиційних ткацьких технік та сучасного лаконічного дизайну.

"Ми представили його на виставці DVRZ Design Days, постійно були присутні на експозиції, спілкувалися з відвідувачами, всі фоткались на ньому, розчісували його. Були дуже зацікавлені в цій формі, цьому матеріалі, взагалі вражені", — резюмував Максим Войтенко.

Зараз крісла представлені в шести відтінках для кожної вовняної техніки. Найближчим часом майстерні планують спробувати виготовити цілий диван, який буде схожий на вівцю.

Читайте також: Харківський моделіст відтворює бойові сцени в мініатюрі та навчає призовників

Прямий ефір