Участь Путіна в саміті ЄС можлива тільки після виконання Мінських домовленостей, — експерт

Володимир Путін. Фото: ap.org

Володимир Путін буде допущений до участі в саміті лідерів Європейського Союзу після виконання першого пункту умов співпраці з РФ і ЄС — імплементації Мінських угод. Таку думку в програмі "На самом деле: мир" телеканалу "Дом" висловив власний кореспондент Українського національного інформагентства "Укрінформ" в Брюсселі Дмитро Шкурко.

Він зазначив, що рано чи пізно такі зустрічі відновляться.

"Загалом Європейський Союз досить чітко визначив параметри відродження такого формату. Будь-які зрушення у двосторонніх відносинах між Росією і ЄС можливі після, по-перше, виконання Мінських угод. Ви знаєте, що з 2016 року Європейський Союз будує свої відносини з Російською Федерацією на основі п'яти принципів. І ось якраз із цих п'яти принципових положень виконання Мінських угод є першим і обов'язковим", — наголосив Шкурко.

Він нагадав, що Європейський Союз категорично не сприймає позицію Російської Федерації, яка намагається представити себе посередником у конфлікті на Донбасі.

"ЄС закликає РФ все-таки взяти на себе відповідальність за те, що відбувається на Донбасі, та конструктивно приєднатися до врегулювання цієї ситуації. Поки цього не відбудеться, про якісь, скажімо, послаблення, про послаблення санкцій або про зміну формату взаємин між ЄС і Росією говорити дуже складно", — резюмував журналіст.

Повна версія інтерв'ю: Скандал через Путіна: недопуск Росії на саміт ЄС обговорюємо з експертом з Брюсселя

Нагадаємо, 24-25 червня в Брюсселі тривав саміт Європейського Союзу. Напередодні канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон запропонували запросити й російського президента Володимира Путіна. Росію перестали кликати на саміти ЄС з 2014 року, коли вона почала військову агресію проти України та анексувала Крим. Однак тільки чотири країни підтримали пропозицію (Австрія, Данія, Болгарія, Італія). Більшість членів ЄС відмовилися запрошувати Путіна на зустріч у найближчому майбутньому.

У 2016 році через небажання Кремля змінювати свою зовнішню політику Євросоюз затвердив п'ять принципів співпраці з РФ:

  • вимога імплементації Мінських угод;
  • поглиблення відносин із країнами "Східного партнерства" й Центральної Азії;
  • посилення стійкості до загроз, особливо в питанні енергетичної безпеки або гібридних воєн;
  • підтримання контактів із Росією з питань, що становлять для ЄС інтерес;
  • поглиблення контактів між людьми в країнах ЄС і Росії, а також підтримка громадянського суспільства в РФ.
Прямий ефір